Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zielona szkoła 2b

P6100021W dniach 10.06. – 13.06.2017 r. klasa II b przebywała na zielonej szkole w Borowicach koło Karpacza. Wyjazd zorganizowała wych. Agnieszka Paszkiel oraz kierownik wyjazdu Tomasz Knajdrowski. W trakcie pobytu dzieci uczyły się według przygotowanego przez nauczycieli materiału książkowego oraz zdobywały wiedzę o otaczającym środowisku w bezpośrednim jego kontakcie. Uczniowie zapoznając się z krajobrazem górskim zwiedzili następujące miejsca:  wodospady – Kamieńczyka i Podgórnej,  zdobyli Chojnik -  gdzie widzieli ruiny zamku, weszli na górę św. Anny, gdzie zwiedzali uroczą kapliczkę ze źródełkiem, a także byli w Karpaczu, gdzie widzieli świątynię Wang oraz skocznię narciarską „Orlik”  i w Szklarskiej Porębie zjeżdżali górskimi wagonikami.

P6110038

W trakcie pobytu nie zabrakło również codziennych gier i zabaw na świeżym powietrzu, licznych spacerów po okolicy. Każdy przywiózł sobie oraz bliskim pamiątkę. Więcej zdjęć w Galerii...

P6110048

Dzięki „Zielonej szkole” uczniowie zdobyli  wiedzę i umiejętności poprzez własne doświadczenia oraz obserwacje okolic górskich. Wykształcili odpowiednią postawę i szacunek względem roślin i zwierząt . Nabyli wiedzę dotyczącą bezpiecznego przebywania w górach, na terenie Karkonowskiego Parku Narodowego.

P6110075

Zdobyte umiejętności obfitowały też w elementy profilaktyki zdrowotnej oraz edukację ekologiczną. Dzieci przebywając na kilkudniowym wyjeździe z dala od domu, stały się także bardziej samodzielne, stawiając czoło codziennym obowiązkom. Grupa znacznie zintegrowała się. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i wszystkie jednogłośnie stwierdziły, że z ogromną chęcią wrócą tam za rok. 

wych. Agnieszka Paszkiel

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Zielona szkoła 2b.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65