Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

3b w Zielonej szkole

P6170104W dniach 15 – 19 czerwca 2015 r. klasa III b przebywała na zielonej szkole w Borowicach k. Karpacza. Wyjazd zorganizowała wych. Agnieszka Paszkiel oraz kierownik wyjazdu Tomasz Knajdrowski. W trakcie pobytu dzieci uczyły się według przygotowanego przez nauczycieli materiału książkowego oraz zdobywały wiedzę o otaczającym środowisku w bezpośrednim jego kontakcie.

 

 P6160033

Uczniowie zapoznając się z krajobrazem górskim zwiedzili następujące miejsca: Wodospady: Podgórnej, Szklarka i Kamieńczyka, zdobyły górę Św. Anny z piękną kapliczką i cudownym źródełkiem, wjechały wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę a potem schodziły na dół, zwiedzały na górze zamek Chojnik. W trakcie pobytu nie zabrakło również codziennych gier i zabaw na świeżym powietrzu, licznych spacerów po okolicznych dróżkach malowniczych Borowic oraz atrakcji typowo dziecięcych, takich jak zjazdy kolejką górską „Kolorowa” w Karpaczu, zakup pamiątek z wyjazdu w Szklarskiej Porębie. Czas spędzany w Ośrodku „Łokietek” to liczne zabawy, konkursy, wspólne przygotowywanie skeczy, tańce, a także przejażdżki konne pod czujnym okiem właściciela oraz ognisko. Więcej zdjęć w Galerii...

P6160058

Dzięki „zielonej szkole” uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności poprzez własne doświadczenia oraz obserwacje okolic górskich. Wykształcili odpowiednią postawę i szacunek względem roślin i zwierząt . Nabyli wiedzę dotyczącą bezpiecznego przebywania w górach, na terenie Narodowego Parku Karkonowskiego. Zdobyte umiejętności obfitowały też w elementy profilaktyki zdrowotnej oraz edukację ekologiczną.

P6180173

Dzieci przebywając na kilkudniowym wyjeździe z dala od domu, stały się także bardziej samodzielne, stawiając czoło codziennym obowiązkom. Grupa znacznie zintegrowała się. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i szczęśliwe, że mogły razem przebywać na zielonej szkole.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 3b w Zielonej szkole.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65