Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_FOLDER_BASE] Dla folderu obrazów %s określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla! oczekiwana jest względna ścieżka do głównego folderu obrazów systemu Joomla!.

W pustyni i w puszczy- klasa 5a

IMG 6090W kwietniu w klasie Va miał miejsce cykl lekcji, związanych z pracą nad lekturą „W pustyni i w puszczy”. To tekst z jednej strony wcale niełatwy, ale z drugiej - rozbudza wyobraźnię. A ponieważ klasa twórcza, to i nauczyciel, p. Maria Nowik, szuka nowych rozwiązań. Pracowaliśmy więc trochę metodą projektu, czego efektem były wizyty w biurze podróży a potem w murzyńskiej wiosce, by przekonać się, z jak bardzo odmienną kulturą i obrzędowością spotykali się bohaterowie powieści.

IMG 6073

Klasa pracowała w grupach, które musiały w sposób czytelny i bliski oryginałowi pokazać egzotyczne zwyczaje. Było więc braterstwo krwi, obrzędowe tańce, gościliśmy szamana i dobre Mzimu…

IMG 6069

Ponadto przygotowaliśmy się do redagowania opisu postaci z elementami charakterystyki, przygotowując wizerunki wybranych bohaterów, ale uzupełnionych o ich cechy wewnętrzne. Potem każda z grup, dysponując kolorowymi karteczkami, uzupełniała plakaty, przygotowane przez  kolegów o kolejne cechy. Trzeba było więc przeczytać, co zapisali inni , pomyśleć i przykleić karteczkę z własnymi spostrzeżeniami. I należało zrobić to w określonym czasie, co wcale nie było takie proste.  Grupy zmieniały się na sygnał nauczyciela.

IMG 6087

Potem wspólnie omówiliśmy każdy z plakatów. Uczniowie zapisali notatki w zeszytach, no a potem – to już tylko klasowe wypracowanie.

IMG 6085

Tworzyliśmy tez lapbooki jako powtórzenie i uporządkowanie informacji z lektury - trochę zamiast sprawdzianu, a trochę dlatego, że to właśnie świetna metoda na powtórzenie bez stresu i presji oceny.

Mamy już plany co do następnej lektury...

{gallery}lekcja5a{/gallery}

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 W pustyni i w puszczy- klasa 5a.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65