Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bohaterowie naszych lektur

minitomekW poniedziałek 9 stycznia 2014r. uczniowie klasy VIc zaprezentowali scenki przygotowane na podstawie fragmentów wybranych lektur. Na lekcji języka polskiego prowadzonej przez p. Alinę Tarkowską, pojawili się bohaterowie "Hobbita", "Tomka Sawyera", "Ani z Zielonego Wzgórza" oraz "Sposobu na Alcybiadesa". Zaproszeni na prezentację uczniowie klasy IVc z zainteresowaniem obejrzeli wszystkie scenki...

IMG 2433

Jako pierwsza wystąpiła grupa Patryka, przedstawiając scenkę z książki "Hobbit". Pojawili się Bilbo Baggins, Trolle i Krasnolud. Spotkanie przy ognisku zakończyło się bójką między Trollami. Więcej zdjęć w Galerii 2013/2014...

IMG 2447

Później widzowie mieli okazję poznać bohaterów książki M. Tuwain'a "Przygody Tomka Sawyera". Uczniowie przedstawili intrygującą scenkę rozgrywającą się na cmentarzu, która z pewnością zachęci do sięgnięcia po tę lekturę.

IMG 2464

Trzecią z kolei prezentację przygotowała grupa Ani, a był to fragment książki L.M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Widzowie obejrzeli zabawną scenkę podczas podwieczorku głównej bohaterki i jej "przyjaciółki od serca". Dziewczynki zadbały o piękną scenografię, której wiarygodność dodawały trafnie dobrane rekwizyty.

 IMG 2482

Ostatnią zaprezentowaną lekturą był "Sposób na Alcybiadesa". Na scenie pojawiła sie grupa uczniów, którzy próbowali znaleźć sposób na swojego nauczyciela. Nieoczekiwanie na ich drodze pojawił się Szekspir i akcja przybrała zaskakujący kierunek. 

IMG 2497

Trudno wybrać najciekawszą prezentację, ponieważ wszystkie były bardzo ciekawe i pomysłowo zrealizowane.

Brawo szóstoklasiści!

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Bohaterowie naszych lektur.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65