Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto 3-go Maja

IMG 034530 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali uczniowie klasy VIc oraz chór szkolny.

 

 IMG 0325

Konstytucja 3 maja przeszła do historii jako jedno z ważniejszych dzieł ustawodawczych XVIII wieku. Choć konfederacja targowicka sprawiła, że nie udało się na trwałe wprowadzić w życie tak postępowej ustawy, do dziś doceniamy jej znaczenie. Więcej zdjęć w Galerii...

IMG 0311

Świadczą o tym słowa Jana Pawła II, który tak wymownie podsumował epokowy dokument: ,,Konstytucja sprawiła, że nie można było odebrać Polsce jej rzeczywistego bytu na kontynencie europejskim, bo ten byt zapisany został w jej słowach, mających moc prawdy. Słowa te okazały się twórcze i stwórcze, potężniejsze od potrójnej przemocy, która spadła na Rzeczpospolitą. Synowie i córki tej ziemi nie przestali wierzyć w odnowę jej oblicza pod tchnieniem Ducha, który natchnął twórców Konstytucji 3 Maja”.

IMG 0342

przygotowali: p. Małgorzata Wołoszyn, p. Zbigniew Lewicki,

p. Beata Anderman, p. Katarzyna Merk

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Święto 3-go Maja.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65