Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Początek roku szkolnego 2021/2022

szkola 21 września 2021 roku rozpoczeliśmy nowy rok szkolny. Jaki będzie? To dopiero się okaże. Na pewno będzie wyjątkowy. W maseczkach, w bezpiecznej odległości od siebie ale może już w szkole a nie przed kamerkami. Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów. POWODZENIA!

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

koniecroku0002To już jest koniec, nie ma już nic.... Są wyczekiwane WAKACJE. Już nie siedzenie w domu przy komputerze na zdalnym tylko prawdziwe WAKACJE!!!! Żadnych lekcji, zadanych prac, godzin spędzonych na nauce. Chyba wszyscy jesteśmy zmęczeni tym rokiem szkolnym i zasługujemy na odpoczynek. Dziwny był ten rok a może nawet 1,5 roku. Pożegnaliśmy się jednak tradycyjnie. Były akademie, podziękowania i wyróźnienia dla najlepszych. Były wzruszenia i pożegnaina. Z niektórymi spotkamy się we wrześniu, a niektórzy opuścili nas na zawsze. Niech rozwiają skrzydła,,,,. Mamy nadzieje, że jeszcze o nich usłyszymy....

Życzymy Wszystkim miłych I bezpiecznych WAKACJI!!

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w 5a

16225479338952Dzień Dziecka w klasie 5a spędziliśmy w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku. Uczniowie zostali oprowadzeni po terenie komendy, zobaczyli sprzęt strażacki oraz przypomnieli sobie wiadomości o udzielaniu pierwszej pomocy. Po jednostce oprowadzał nas mł. kpt. Łukasz Staciwa ????, który oprócz ciekawie przeprowadzonej lekcji, cierpliwie i szczegółowo odpowiadał na wszystkie pytania uczniów.

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poezji

1421 marca 2021r obchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Jak się okazuje, by stać się poetą, nie trzeba pisać wspaniałych utworów poetyckich. Nawet krótka myśl może oddawać emocje i mieć wiele znaczeń w zależności od interpretacji. Wiersze z odzysku (ekologiczne) są nowym sposobem tworzenia. Uczniowie w tym celu wykorzystali materiały, które mieli w domu - stare książki lub gazety. Z przypadkowych słów powstały logicznie uporządkowane utwory. To ogromna frajda, kiedy znajdujemy zupełnie nowy sens w tym, co już istnieje.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabW piątek 2 października 2020r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ramach obchodów tego święta w klasach 4b,c i d przeprowadzone zostały konkursy grupowe dotyczące oczywiście znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie tych klas mieli też możliwość sprawdzić swoją znajomość tabliczki indywidualnie. Każdy, kto poprawnie uzupełnił brakujące liczby na wybranym przez siebie losie otrzymał tytuł "Ekspert tabliczki mnożenia"

Czytaj więcej...

Dzień pustej klasy!

2020 FB post25 września 2020r. to nietypowy dzień - Dzień Pustej Klasy! Nie wszyscy uczniowie o nim pamiętali, ale niektórzy nauczyciele - tak! Należała do nich polonistka, p. Maria Nowik, która wypuściła swoich podopiecznych z sal lekcyjnych, by mogli piątek spędzić poza ich murami. Przynajmniej na j. polskim…

Klasa 5b uciekła ze szkolnego budynku, by doskonalić ortografię w plenerze. Biegane dyktando to nie lada emocje, ale i frajda. Bawiliśmy się świetnie, nie pierwszy raz zresztą, wykorzystując wszystkie umiejętności. Brawo my!

Klasa 8A miała zadanie poważniejsze, bo starszyzna szkolna nie będzie przecież biegać.. ...Statecznym krokiem szukali więc ósmoklasiści literackich inspiracji poza poza salą szkolną. Uczniowie zmieniali perspektywę, szukając detali i drobiazgów w przestrzeni wokół nas. Taka własna interpretacji Szymborskiej "W zatrzęsieniu".

Czytaj więcej...

Za nami szkoła przed nami wakacje!

DSC 0012Wczoraj 8 klasy, dziś pozostali pożegnali szkołę. Mamy nadzieję, że tylko na 2 miesiące. Miło nam było Was wszystkich zobaczyć jak siedzicie w ławkach w klasach. Pomimo maseczek oczy się do nas śmiały. Dziękujemy Wam za tysiące odsyłanych prac, godziny spędzone przed komputerem aby wykonać zadania przez nas godzinami przygotowywane i później godzinami sprawdzane, a także za spotkania online. Byl to wyjątkowy czas dla nas wszystkich, aby się nie powtórzył. Bawcie się bezpiecznie na wakacjach i do zobaczenia 1 września!

Czytaj więcej...

Pożegnanie ze szkołą...

DSC 0001Tak jak ten cały rok szkolny był dziwny, tak i pożegnanie ze szkołą było wyjątkowe. W oddaleniu, tak jak ten cały semestr. 25 czerwca 2020 klasy 8 pożegnały się z "Siódemką". Dyrektor szkoły p.Maciej Kaźmierski pożegnał ich w imieniu wszystkich pracownków szkoły. Pani Monika Łozińska - przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała nauczycielom i pracownikom administracji za trud włożony w nauczanie i kształtowanie młodych ludzi. Najlepsi uczniowie otrzymali Nagrodę Burmistrza Miasta za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie i sukcesy w przedmiotowych konkursach wojewódzkich. Nagrodę otrzymali:Natalia Folga, Aleksandra Zdybel, Maria Tomaka - Wacławska i  Wiktor Wilicki.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIM DALSZYCH SUKCESÓW!

Czytaj więcej...

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo!

82874278 874068759688767 1521258965063696384 nZ okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 6b razem ze Strażą Miejską wybrali się na ulice naszego osiedla w poszukiwaniu seniorów. Każda napotkana osoba dostała odblask i słodką niespodziankę z życzeniami. Pamiętajmy o tym jak ważna jest odpowiednia widoczność. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo! Dziękujemy Pani Paulinie Peciak-Nazarewskiej za inicjatywę.

 

 

 

Czytaj więcej...

Przegląd Kolęd 2019

DSC 0010W dniu 20.12.2019r. odbył się w naszej szkole Przegląd Kolęd 2019. Klasy 4,5 i 6 przedstawiły wybrane kolędy. Imprezę przygotował ks.Piotr Kuczewski. Było nastrojowo i świątecznie.

 

 

Czytaj więcej...

Quest „Niepodległość”

IMG 10588 listopada 2019r. w naszej szkole w korytarzach zawisły pytania, dotyczące przeszłości i teraźniejszości Polski. Dziedziny miały szerokie spektrum - od wydarzeń historycznych, przez sport i rozwój techniczny, do sztuki, teatru i literatury. Pojawiły się pytania proste i bardzo trudne. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV - VIII, a ponieważ ilość oczekiwanych poprawnych odpowiedzi zależała od przedziału wiekowego, każdy chętny miał spory margines swobody w wyborze tych pytań, które jemu nie sprawiły problemów wiedzowych. Ponadto w szkole pojawili się  uczniowie klasy VIIIa, którzy posiadali fragmenty porozbiorowej mapy Polski. Należało najpierw odnaleźć tych uczniów, oznakowanych biało-czerwonymi elementami, następnie zgromadzić wszystkie osiem części puzzli, nakleić we właściwej konfiguracji i dostarczyć  nauczycielowi. Ta część zadania okazała się najtrudniejsza i niewielu uczniów mogło poszczycić się poprawnym i pełnym wynikiem. Ale próby też się liczyły!

Czytaj więcej...

Śpiewamy Niepodległej

DSC 00448 XI 2019r. w naszej szkole rozpoczęliśmy świętowanie z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Klasy IV- VIII uczestniczyły w koncercie „Śpiewamy Niepodległej”. Ideą spotkania było, oczywiście, upamiętnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, ale ponadto organizatorzy pragnęli uświadomić uczniom, że słowo i muzyka są to istotne nośniki przeszłości i pamiętania o niej. Wspólne śpiewanie to droga do naturalnego i pełnego prostoty patriotyzmu, czego wszystkim Polakom potrzeba, także tym młodym. To zaszczepienie przekonania, że pragniemy tego samego, czego pragnęły pokolenia przed nami- wolnej i szczęśliwej ojczyzny.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Imprezy szkolne.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65