Żonkile, upamiętniające powstanie w getcie warszawskim
Od 19 kwietnia 2021r. uczniowie klas 3c i 3e wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Dobiańską i p. Renatą Balcer- Klein włączyli się do akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.
Uczniowie wzięli udział w premierach filmowych i literackich na kanale YouTube oraz na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN. Wysłuchali opowiadań: Zofii Staneckiej "Pamięć drobinek" oraz Justyny Bednarek "Historia z pewnej ulicy".
Lekcja w bibliotece 1a
7 maja 2021r. klasa Ia miała lekcje w bibliotece szkolnej. Pan Krzysztof Janczurewicz omówił nam bardzo szczegółowo sposób i zasady korzystania z biblioteki. Poznaliśmy plan pracy biblioteki oraz regulamin wypożyczania i oddawania książek. Na koniec każde dziecko wypożyczyło swoją pierwszą książkę oraz dostało upominek w postaci książki z alfabetem. Od tej pory będziemy korzystać w pełni z zasobów naszej szkolnej biblioteki i rozwijać nawyki czytania.
Ewelina Bohdanowicz
Filtr wodny
Wykonanie filtra do oczyszczania wody to przyjemna i niezwykle przydatna umiejętność. Uczniowie klasy 3e , wychowawczynią Renatą Balcer-Klein chcąc przekonać się jak z łatwo dostępnych materiałów można zbudować filtr oczyszczający wodę ochoczo przystąpiły do pracy. Do doświadczenia wykorzystali pochodzące z recyklingu butelki pet, kamienie, piasek, węgiel drzewny oraz włókninę. Klasa wykonała 9 filtrów, z różnymi warstwami czynnika filtrującego. Każdy z nich, mimo różnic w budowie oczyścił wodę z kałuży do postaci niemal krystalicznej.
Warsztaty edukacyjne w Złotowie
16.03.2021 kl 3a brała udział w warsztatach edukacyjnych w Złotowie zorganizowanych przez Uniwersytet Ludowy. Doskonaliliśmy swoje umiejętności pracując w drewnie, poznaliśmy ciekawe techniki zdobienia, a także przypomnieliśmy sobie wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Skorzystaliśmy też z okazji i obejrzeliśmy wystawę obrazów Renaty Kowalczyk zatytułowaną "Przemijanie". Dzień pełen pozytywnych wrażeń i wspaniale spędzony czas. Za profesjonalizm i zaangażowanie p. Magdzie, p. Dominice, p. Małgosi i p. Jakubowi ogromne podziękowanie
Wiosenny spacer
Wiosna to doskonała pora na wspólny spacer do parku, tym bardziej po tak długiej rozłące w „realnym świecie”. Uczniowie kl. 3e, wraz z wychowawczynią Renatą Balcer-Klein postanowiły uczcić powrót do szkoły wspólną zabawą na świeżym powietrzu. Mimo, że wiosna nastała ponad miesiąc temu dziś mogliśmy obejrzeć ją w pełnej krasie i cieszyć się jej urokami podczas wędrówki parkiem.
Wesołe zajączki 3b
W ostatnim dniu nauki przed Wielkanocą, tj. 31 marca 2021 r. uczniowie kl. IIIb na zajęciach online obejrzeli film przedstawiający tradycje, związane z tymi świętami. Uzupełnieniem zajęć było wykonanie wesołych zajączków ze skarpetek i kolorowych elementów.
Przesyłamy wszystkim radosne świąteczne życzenia
Pierwszy Dzień Wiosny
Uczniowie klasy Ia wykonali pracę plastyczną pt. „Pani Wiosna”. W małych grupkach osób, rysowali i ozdabiali długo wyczekiwaną wiosnę. Pomysłowość, kreatywność i ukryte talenty ujawniły się podczas pracy. Dzieci integrując się po powrocie do szkoły współpracowali ze sobą omawiając pomysł wykonania, wykonując projekt oraz samą pracę. Wszyscy mocno się zaangażowali w wygląd i estetykę pracy. Podczas lekcji poznaliśmy tradycje i zwyczaje obchodzone tego dnia w różnych regionach Polski. Na koniec wykonaliśmy „Marzannę”.
Ewelina Bohdanowicz
Ozoboty w 3b
9 oraz 16 marca 2021 r. w kl. 3b odbyły się zajęcia z wykorzystaniem „Ozobotów”. Uczniowie poznali zasady dot. pracy z takimi mini robotami i dzielnie pokonywali kolejne etapy kodowania. Choć robociki nie zawsze były posłuszne, udało się je odpowiednio zakodować, tak aby przejechały przygotowane przez wych. Agnieszkę Paszkiel trasy.
Lubimy takie zajęcia :))
Dzieci z Bullerbyn w 3d
„Dzieci z Bullerbyn” to lektura, którą dzieci kochają. W klasie 3d uczniowie wykonali na jej podstawie kompozycje w formie kolażu.
Mam telefon i co dalej?
- To z pozoru błahe, a jednak bardzo trudne pytanie. Odpowiedzi na nie szukaliśmy przez cały tydzień. Były pogadanki, zabawy, zadania do kreatywnego opracowania, plakaty, a finalnie spotkanie z Panią Policjantką i Panem Policjantem. Uczniowie kl. 3e już wiedzą do czego służy telefon, a czego mają się wystrzegać.
Przy okazji jeszcze raz dziękujemy Policjantom za poświęcony czas.
Zaczarowana zagroda
„Zaczarowana zagroda” to lektura, dzięki której od wielu lat dzieci poznają ciekawe życie pingwinów na Antarktydzie. Przy analizie lektury powstały ciekawe, kolorowe prace wykonane na lekcji informatyki i plastyki.
Kontynenty w 3d
Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy 3d wykazali się pomysłami podczas projektowania kontynentów.
Zabawy na śniegu
Nie ma to jak wspólne zabawy na śniegu. Uczniowie kl. 3e uczciły długo wyczekiwany powrót do szkoły radosnymi szaleństwami w zimowej aurze.
Ozoboty w 3e
Uczniowie klasy 3e po raz kolejny mieli okazję pobawić się w programistów. Tym razem programowali Ozoboty na zajęciach z Panią Katarzyną Merk oraz wychowawczynią Renatą Balcer-Klein. Bardzo szybko przekonali się jak tchnąć życie w małe, sprytne roboty do nauki programowania.
Razem z Ozobotem rozpoczęliśmy przygodę z kodowaniem, rysowanie, rozwiązywaniem problemów i pracy grupowej.
Naszą naukę przez zabawę będziemy kontynuować na cotygodniowych zajęciach rozwijających kreatywność.
Walentynki w 3b
Serca, serduszka mogą powiedzieć wiele... W kl. 3b w Dniu Walentego odbyły się zajęcia związane z tym świętem. Na jęz. polskim uczniowie wyszukiwali określeń, które mogą sprawić przyjemność koledze/koleżance. Każdy wyciął serce z wybranym miłym słowem, które losowo trafiło do uczniów w klasie. Wszyscy w ten sposób zostali obdarowani walentynką. Na zaj. plastycznych wykonali tylko z serc różnej wielkości „serduszkowe” zwierzątka.
To był bardzo miły dzień dla wszystkich :)
Teatrzyk kukiełkowy w klasie 2a
Na lekcji techniki uczniowie klasy 2a wraz z wych. Alicją Jaroszyńską wykonali ciekawe kukiełki z drewnianych, kuchennych łyżek. Wesołe kukiełki zainspirowały dzieci do zabawy w teatrzyk.