Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OTRZYMALIŚMY DOTACJĘ NA ZAKUP KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0.

257797806 747670986628876 996819340731855449 nMamy przyjemność poinformować, że otrzymaliśmy dotację rządową w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Program ma na celu wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz rozwój bibliotek do 2025 roku, a w szczególności wzmocnienie potencjału bibliotek szkolnych poprzez wzrost atrakcyjności ich zbiorów. Szkoła otrzymała dofinansowanie na kwotę 15 000 złotych (12 000 zł kwota dotacji + 3 000 zł wkład własny organu prowadzącego). Pieniądze możemy wydać na zakup nowości wydawniczych, zakup elementów wyposażenia do biblioteki oraz na realizację działań promujących czytelnictwo.

nprcz belka men kolor rgb

Do koniecznych warunków realizacji programu należą:

 • Zasięgnięcie opinii Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego w sprawie zakupu książek.
 • Podjęcie współpracy z biblioteką publiczną lub publiczną biblioteką pedagogiczną w zakresie konsultowania planowanych zakupów książek oraz wymiany informacji o imprezach promujących czytelnictwo.
 • Zorganizowanie w czasie roku szkolnego co najmniej jednego wydarzenia promującego czytelnictwo z udziałem uczniów, takie jak spotkanie z twórcami literatury, w tym dziecięcej i młodzieżowej.
 • Uwzględnienie tematyki wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży podczas zorganizowanego przez szkołę co najmniej jednego spotkania z rodzicami.
 • Zrealizowanie co najmniej jednego projektu edukacyjnego na oddział w szkole z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
 • Dostosowanie organizacji pracy bibliotek szkolnych do potrzeb uczniów, w szczególności poprzez umożliwienie im wypożyczenia książek również na okres ferii zimowych i letnich (nie oznacza to, że biblioteka będzie w tych okresach czynna dla czytelników).
 • Uwzględnienie potrzeb uczniów niepełnosprawnych w planowanych zakupach książek.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju wszystkie działania promujące czytelnictwo zostaną dostosowane do aktualnych zasad bezpieczeństwa.

W ramach pozyskanych środków możemy kupić:

 • książki będące nowościami wydawniczymi (nie mogą to być podręczniki) ;
 • nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i nadobowiązkowych;
 • książki do słuchania – audiobooki;
 • książki obrazkowe;
 • książki z powiększoną czcionką;
 • książki uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych.

255368267 1573402936330041 7958943696017969262 n

 

      Biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim ogłosiła „Książkową listę przebojów”, w której uczniowie oddawali głosy na swoje ulubione książki, oraz na książki które powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece. Po zliczeniu wszystkich głosów i propozycji, poznaliśmy preferencje czytelnicze naszych uczniów i ich potrzeby w zakresie czytelnictwa co pozwoli dokonać zakupu nowych książek oraz uzupełnić braki w szkolnej bibliotece.

Plakat Przerwa na czytanie2021

28.10.2021r. nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej Edycji VI Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie”, której celem było:

 • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
 • integracja środowiska lokalnego;
 • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
 • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
 • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja realizowana była w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=369161464999174&id=100057159712364

W październiku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tegorocznym hasłem były „Baśnie i legendy z całego świata” biblioteka szkolna wraz z nauczycielem plastyki ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Ulubieni bohaterowie baśni i legend z całego świata”.

Cele konkursu:

- inspirowanie dzieci do aktywności twórczej, rozwijania talentów artystycznych, rozbudzania wyobraźni oraz kreatywności;

- stworzenie dzieciom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów (wystawa pokonkursowa szkole);

- zachęcanie do czytania i podziwiania pięknych ilustracji w książkach;

- sposób na alternatywno spędzenie czasu wolnego.

W październiku w czytelni z tej okazji można było oglądać wystawę książkową baśni z całego świata.

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 OTRZYMALIŚMY DOTACJĘ NA ZAKUP KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0..
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65