Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Igraszki literackie - podsumowanie

62212837 1247514425426623 1051244411641397248 nDnia 6.06.2019r. uczennice klasy 4C udały się na podsumowanie cyklu spotkań „Igraszki literackie” do ogrodu SAPIK-u przy ul. Kilińskiego. Na ten dzień zabawy przygotowała Szkoła Podstawowa nr 4 wraz z Panią Bożeną Tkaczuk. Podczas pikniku uczniowie mieli do rozwiązania kilka zadań, oczywiście związanych z książką. Jednak były to nie tylko krzyżówki czy rebusy, ale również zabawy sprawnościowe, takie jak noszenie książki na głowie. Pogoda dopisała i wszyscy byli zadowoleni, a do tego śmiechu było co nie miara. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku, ponieważ był to piknik, więc na koniec każdy mógł przygotować sobie kiełbaskę z ogniska.

Czytaj więcej...

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

59748159 1053727101477698 6833191031182196736 oDnia 8.05 obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Również uczennice z naszej szkoły świętowały ten dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinku przy ul. Jeziornej. Spotkanie nie mogło odbyć się bez życzeń i kwiatków złożonych na ręce naszych kochanych Pań bibliotekarek. Później nadszedł czas na trochę rozrywki. Były zabawy, zagadki i ciekawe krzyżówki, a do tego wszystkiego trochę słodkości. Na koniec każda z Pań podzieliła się z uczniami anegdotami na temat swojej pracy. W tym dniu nie zabrakło śmiechu!

Monika Jankowska

Czytaj więcej...

Sleeveface – ubierz się w książkę

53742526 651822695249029 9207953538053832704 n12.03.2019r. uczniowie klasy VB wzięli udział w kolejnym spotkaniu organizowanym wspólnie przez nauczycieli bibliotekarzy ze Szczecinka oraz Bibliotekę Publiczną w Szczecinku. Tym razem wybraliśmy się do Biblioteki Publicznej im. K. Makuszyńskiego przy ul. Jeziornej na niecodzienne spotkanie z książką. Na ten dzień atrakcje przygotowała dla nas Szkoła Podstawowa nr 1. Uczniowie mieli przed sobą niełatwe zadanie, ponieważ czytać książkę potrafi każdy, a oni musieli „ubrać się w książkę”. Znane już od jakiegoś czasu sleeveface  dotarło i do nas. Polega to na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego.

Czytaj więcej...

Kurs kaligrafii

52887318 329637794332962 6534831404159598592 nW dniu 25.02.2019r. kilku uczniów z klasy 5b odwiedziło Bibliotekę Publiczną im. K. Makuszyńskiego przy ul. Jeziornej, aby dowiedzieć się trochę więcej na temat kaligrafii. Zajęcia zostały poprowadzone przez Panią Katarzynę Lisiecką, pracownika Archiwum w Szczecinku. Wszyscy uczestnicy poznali jak to jest pisać gęsim piórem, stalówką oraz drewnianym patykiem. Na początku mieli za zadanie napisać swoje imię, potem przeszli do rysowania obrazków.

Czytaj więcej...

Fantastyka a rzeczywistość

427.11.2018 klasa VI A uczestniczyła w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci i Młodzieży pod tytułem „Fantastyka a rzeczywistość”. Zaproszonym gościem był Pan Paweł Kwiecień, który jest szefem Szczecineckiego Klubu Fantastyki. Opowiedział o tym jak bezpiecznie grać w gry (nie tylko komputerowe), o tym, że Facebook to także gra, która potrafi uzależnić nie tylko dzieci i młodzież. Można było jednak usłyszeć również o korzyściach płynących z grania. A na koniec spotkania młodzież miała wiele ciekawych pytań.

Czytaj więcej...

Nowe książki w bibliotece

IMG 0890W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe książki. Mnóstwo nowiutkich powieści, bajek, opowiadań i baśni czeka na wszystkich tych, którzy lubią przenieść się w świat fantazji, bądź przemierzać świat wraz ze swoimi bohaterami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szkolna biblioteka zaprasza... 

Czytaj więcej...

Legenda o skarbniku - teatrzyk

IMG 5410Dnia 6.12.2016r. dzieci z "zerówki" odwiedziły biblitekę szkolną by obejrzeć przedstawienie obrazkowego teatrzyku KAMISHIBAI. Teatrzyk kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Plansze z ilustracjami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

 

Czytaj więcej...

W czytelni....

IMG 0399Czytelnia szkolna to miejsce, gdzie dzieci po zajęciach lekcyjnych mogą się zrelaksować i odpocząć, czytając książki. Działa tu także Klub Miłośników Książki dla dzieci ze świetlicy. W ciszy i spokoju można tu odrobić lekcje, porysować lub poczytać komiksy. Chętnych nigdy nie brakuje :)

 

 

Czytaj więcej...

Pasowanie na czytelnika

DSC0017013 pażdziernika 2016r. nasza klasa 2c wraz z wych. Barbarą Dobiańską odwiedziła bibliotekę szkolną. Zapoznaliśmy się z regulaminem biblioteki. Pan Krzysztof Janczurewicz założył każdemu uczniowi „Kartę czytelnika”. Następnie dokonał uroczystego pasowania na „Czytelnika Biblioteki Szkolnej”.

 

Czytaj więcej...

Cała Polska czyta dzieciom

c c d plakatDrodzy Rodzice! Każdy z nas pragnie dla swego dziecka dobrego dzieciństwa i szczęśliwej przyszłości. Ale czy wiemy, jak to osiągnąć? Jak sprawić, by dziecko wyrosło na człowieka zdrowego emocjonalnie, samodzielnego i mądrego, otwartego na ludzi, dobrze radzącego sobie we współczesnym świecie, umiejącego wykorzystać swoje predyspozycje i uzdolnienia? Wiele zależy od nas, rodziców...

 

Czytaj więcej...

Czytelnictwo

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"
Umberto Eco
 
Czytelnictwo w naszej szkole kształtuje się na poziomie....

Czytaj więcej...

Jak wychować czytelnika? - artykuł

1. Mów do dziecka od pierwszych chwil. Staraj się z nim nieustannie rozmawiać, opowiadaj mu, co robisz, nazywaj otaczające go przedmioty. Dziecko będzie zapamiętywało brzmienie i znaczenie słów, a to ułatwi mu nie tylko naukę mówienia, ale także (kiedyś) czytania.

Czytaj więcej...

Podaruj książkę swojej bibliotece

ksiazkiWszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję "Podaruj książkę swojej bibliotece". Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe.

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Biblioteka.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65