Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Śniadanie daje moc

8 listopada 2012r. nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. W ramach tej akcji klasy razem z wychowawcami na pierwszej godzinie lekcyjnej wspólnie jedli śniadanie.

 

 Forma śniadania była dowolna : jedne klasy przygotowywały śniadanie z produktów przyniesionych przez dzieci, inne klasy spożywały kanapki przyniesione z domu.

Podczas śniadania nauczyciele zwracali uwagę na estetykę i kulturę jedzenia oraz wygłosili krótką pogadankę na temat znaczenia śniadania w żywieniu dzieci i młodzieży.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, w przyszłym roku również będziemy w niej uczestniczyć.

Organizatorem programu "Śniadanie daje moc" jest Partnerstwo dla Zdrowia - koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka. Partnerstwo dla Zdrowia powstało w 2006 r. w celu przeciwdziałania niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowania wśród najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych. Celem programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce oraz edukacja najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Śniadanie daje moc.
Powered by Joomla 1.7 Templates