Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tydzień Promocji Zdrowia 2018

promocjaOd 21.03.2018r. do 27.03.2018r. w naszej szkole trwać będzie TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIAMiesiąc temu ogłosiliśmy Rodzinny Konkurs - OWOCE I WARZYWA W 3D. Na konkurs napłynęło 45 prac, które nasi uczniowie wykonali w domu wspólnie z całymi rodzinami. W holu naszej szkoły jest wystawa wszystkich prac które biorą udział w konkursie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszej połowie kwietnia. W tym czasie odbędą się jeszcze...

Czytaj więcej...

Profilaktyka uzależnień

1515156637 logoW roku szkolnym 2017/2018 nawiązałyśmy współpracę ze szczecinecką „Patronką”, która zaowocowała cyklem zajęć dla uczniów klas gimnazjalnych i siódmych, ich rodziców i nauczycieli. W I semestrze odbyły się spotkania z rodzicami, które przeprowadził mgr Kamil Osiński, psycholog, licencjonowany terapeuta z dziedziny uzależnień. Na spotkaniu poruszane były tematy:

Czytaj więcej...

Zdrowe kanapki

15 listopada 2017r. uczniowie klasy 4b wraz z wych. p.Malwiną Rosą-Pawlik na lekcji wychowawczej zabawili się w kucharzy. Dzieci przyniosły mnóstwo zdrowej żywności, a wśród niej: pełnoziarniste pieczywo, ogórki, pomidory, sałaty, kiełki, rzodkiewki, szczypiorek i wiele, wiele innych warzyw. Nie zabrakło też miodu, wędliny, sera czy jajek. 

Czytaj więcej...

Zdrowe kanapki w 4c

IMG 827615 listopada 2017r. nasza klasa 4c przygotowała lekcję na której uczniowie konponowali własne zdrowe, pomysłowe, kolorowe kanapki. Bawiąc się próbowaliśmy nowych smaków i połączeń. Szczególnym zainteresowaniem na stole śniadaniowym cieszyły się kiełki rzodkiewki. Szczególne podziękowania składamy naszym kochanym mamom i wychowawczyni p. Anecie Chęcińskiej, które pomogły zorganizować nam tę ciekawą lekcję. My wiemy jak jeść zdrowo!!!

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2017/2018

Działania realizowane w roku szkolnym 2017/2018

Pierwsza pomoc - ćwiczenia

IMG 6272W dniach 10-12 kwietnia 2017 r. w ramach TYGODNIA PROMOCJI ZDROWIA odbyły się w naszej szkole szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla klas IV-VI. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładów na temat pierwszej pomocy i chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych. Serdecznie podziękowania dla Stowarzyszenia Ochotniczej Grupy Ratowtniczej TADMED w Szczecinku za zaangażowanie i przeprowadzenie szkoleń.

Czytaj więcej...

Zdrowa lekcja

owoceOd września 2016r. realizowane są działania związane z promocją zdrowia w klasach IVd, Vd i VIb. Działania są realizowany na godzinach wychowawczych przez wychowawczynie: p. Alinę Bochenek, p. Gabrielę Skowrońską i p. Monikę Bierłę. "Zdrowe lekcje" mają za zadanie wyrobienie w uczniach nawyku zdrowego odżywiania się. Raz w miesiącu klasa wspólnie spożywa "zdrowe" śniadanie. Produkty dostarczane są z Gospodarstwa Ekologicznego w Juchowie. Zaangażowanie uczniów w czasie lekcji jest duże. Widać, że wspólne przygotowywanie posiłków sprawia im ogromną radość.

Agencja Rynku Rolnego w Szczecinie

logoarr28 kwietnia 2015r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego ze Szczecina. Zaproszeni goście przeprowadzili zajęcia w trzech klasach pierwszych na temat piramidy zdrowego żywienia. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a na koniec zostali obdarowani wieloma prezentami...

Czytaj więcej...

Konferencja "Szkoła Promująca Zdrowie - Bezpieczna Szkoła"

promocja14 kwietania 2015r. dyrektor naszej szkoły - Maciej Kaźmierski oraz koordynator d/s promocji zdrowia - Iwona Rutkowska uczestniczyli w konferencji na temat "Szkoła Promująca Zdrowie - Bezpieczna Szkoła" zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie...

Czytaj więcej...

Wykład "Używki i ich szkodliwość"

IMG 811919 marca 2015r. pani Izabela Rudy z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szczecinku, przeprowadziła prelekcję z uczniami klas IV - VI. Tematem prezentacji były Używki i ich szkodliwość.

 
 

Czytaj więcej...

Tydzień promocji zdrowia w SP7 2015

promocjaW dniach 16 - 20 marca 2015 odbyła się w naszej szkole akcja, której celem było rozpropagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia. W bieżącym roku szkolnym działania skierowane były na uświadomienie uczniom szkodliwości używek, znaczenia drugiego śniadania oraz aktywności fizycznej.

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Promocja zdrowia.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65