Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

EkoKrono - ekologiczny projekt edukacyjny

P1220077Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie EkoKrono przy współpracy z firmą Kronospan oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Realizacja projektu odbywa się w Manowie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Dnia 7.12.2016r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach z tego cyklu edukacyjnego. Uczestnikami pierwszego wyjazdu była klasa IVa i IVd. Cykl zajęć został podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich był udział w zajęciach w sali wykładowej, a drugi bardzo istotny polegał na zajęciach w terenie, gdzie dzieci mogły mieć bezpośredni kontakt z naturą. Podczas lekcji w terenie dzieci miały możliwość obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie, zwierząt leśnych i poznaniu psów myśliwskich.

 P1220080

W sali wykładowej pani opowiadała o drzewach i zwierzetach występujących w lasach. Dzieci nauczyły się rozpoznawania drzew iglastych, miały możliwość dotknięcia eksponatów zwierzęcych oraz rozpoznawały odgłosy zwierząt.

P1220104

Mile spędzony czas zakończyliśmy ciepłym posiłkiem w pięknej drewnianej wiacie w ośrodku.

P1220094

Cały pobyt bardzo podobał się wszystkim uczestnikom wyjazdu. Sponsorem wyjazdu, soków i posiłku jest firma Kronospan ze Szczecinka oraz Polski Związek Łowiecki.

Wyjazd 2

Wyjazd 3

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 EkoKrono - ekologiczny projekt edukacyjny.
Powered by Joomla 1.7 Templates