Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta IIId w Zespole Szkole Nr 2 w Szczecinku

7czerwca 2013r. uczniowie kl. IIID wraz z wych. R. Wyroślak wybrali się z wizytą do Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku. Dzieci po raz pierwszy były w szkole, w której młodzież uczy się również przedmiotów zawodowych i odbywa tu praktykę. Dzięki życzliwości dyrektora szkoły p. Roberta Jaska oraz nauczycieli uczących zawodu, trzecioklasiści uczestniczyli w różnych rodzajach zajęć...

 

Dziewczynki poznawały tajniki kosmetologii i fryzjerstwa, natomiast chłopcy bawili się w kucharzy.

Chłopcy ubrani w białe fartuchy zostali podzieleni na zespoły.

Jedna grupa przygotowywała sos pomidorowy, druga – kroiła warzywa na farsz, a trzecia wałkowała ciasto i formowała pizzerki.

Pod czujnym okiem nauczyciela gastronomii p. Łukasza młodzi kucharze wykonywali czynności niezbędne do uzyskania odpowiedniej elastyczności ciasta.

Naśladując mistrza starali się wysoko podrzucać uformowaną pizzerkę.

W tym czasie dziewczęta w bogato wyposażonej pracowni  ,,robiły się na bóstwo’’.

Uczennice szkoły zawodowej  w obecności nauczycielek w dziedzinie fryzjerstwa i makijażu wykonały profesjonalne fryzury oraz makijaż i manicure.

 Kiedy młode damy weszły do kuchni, chłopcy oniemieli z wrażenia. Częstowali płeć piękną świeżo upieczonymi pizzerkami.

                    

   Po tak wspaniałej uczcie, trudno nam się było poruszać, tym bardziej, że na początku zostaliśmy przywitani świeżo upieczonymi rogalikami francuskimi z nadzieniem jabłkowym.  

Ale pycha !!!

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Wizyta IIId w Zespole Szkole Nr 2 w Szczecinku.
Powered by Joomla 1.7 Templates