Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Torunia - IIId

SANY8026mini21 maja 2013r. uczniowie kl. IIID wraz z wychowawczynią R. Wyroślak i opiekunami udali się na wycieczkę do rodzinnego miasta Mikołaja Kopernika. Toruń przywitał nas piękną aurą. Wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania starej części miasta. Zauroczyły nas szczególnie ruiny Zamku Krzyżackiego

  SANY8025

Następnie udaliśmy się na zajęcia dydaktyczne do toruńskiego muzeum. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu mieszczan ziemi chełmińskiej w dawnych czasach. Odgrywaliśmy też scenki dramowe w szatach z tamtej epoki.

SANY8071

SANY8076

 Wzorowo złożyliśmy przysięgę w Żywym Muzeum Piernika, a po samodzielnym wykonaniu pierników przez każdego z nas, zostaliśmy pasowani na czeladnika, uzyskując potwierdzający certyfikat.

SANY8080

 Podziwialiśmy też gwiazdy w Planetarium, gdzie cały świat wirował nad naszymi głowami. Wycieczkę zakończyliśmy zabawą w Kinder Parku. Nie jedną kroplę potu tam wylaliśmy...

SANY8106

   Teraz przygotowujemy się do kolejnej wyprawy. Tym razem będziemy badać jakość naszej wody pitnej oraz oglądać mikroorganizmy pod mikroskopem.

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Wycieczka do Torunia - IIId.
Powered by Joomla 1.7 Templates