Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka Ib do lasu

20180220 09265620 lutego 2018r. wybraliśmy  się do lasu w okolice Kucharowa. Celem tej wycieczki było uwrażliwienie  na potrzeby dokarmiania zwierząt leśnych zimą. Udaliśmy się do lasu z torbami pełnymi warzyw,  ziarna i innych przysmaków przyniesionych wcześniej do szkoły. Po wysłuchaniu  interesujących opowieści o lesie i jego mieszkańcach oraz o konieczności dokarmiania zwierząt w okresie zimowym przeszliśmy do paśnika, by rozrzucić karmę.

Czytaj więcej...

Obóz zimowy 2018

P1230351Już po raz 12 grupa trzydziestu czterech uczniów naszej szkoły oraz Gimnazjum nr 2 w czasie ferii zimowych wyjechała na obóz narciarski, zorganizowany przez p.Tomasza Knajdrowskiego. Obóz trwał od 21 do 27 stycznia 2018r. w czeskiej miejscowości Rokytnice nad Jizerou. Oprócz głównego organizatora uczniami opiekowali się także nasi szkolni nauczyciele:  p.Agnieszka Paszkiel i  p.Zbigniew Lewicki, z G 2 p.Radosław Szczuko oraz zaprzyjaźniony ze szkołą p.Jan Lewandowicz.

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2017/2018

Wycieczki szkolne zorganizowane w roku szkolnym 2017/2018

Zielona szkoła 2b

P6100021W dniach 10.06. – 13.06.2017 r. klasa II b przebywała na zielonej szkole w Borowicach koło Karpacza. Wyjazd zorganizowała wych. Agnieszka Paszkiel oraz kierownik wyjazdu Tomasz Knajdrowski. W trakcie pobytu dzieci uczyły się według przygotowanego przez nauczycieli materiału książkowego oraz zdobywały wiedzę o otaczającym środowisku w bezpośrednim jego kontakcie. Uczniowie zapoznając się z krajobrazem górskim zwiedzili następujące miejsca:  wodospady – Kamieńczyka i Podgórnej,  zdobyli Chojnik -  gdzie widzieli ruiny zamku, weszli na górę św. Anny, gdzie zwiedzali uroczą kapliczkę ze źródełkiem, a także byli w Karpaczu, gdzie widzieli świątynię Wang oraz skocznię narciarską „Orlik”  i w Szklarskiej Porębie zjeżdżali górskimi wagonikami.

Czytaj więcej...

Wycieczka rowerowa - 4d

IMG 20170622 164922Dnia 23 czerwca 2017r. uczniowie klasy IV d wraz z wychowawczynią Aliną Bochenek  i rodzicami udali się na wycieczkę rowerową wokół jeziora Trzesiecko. Wycieczka miała na celu podsumowanie całego roku jak również integrację dzieci i rodziców. Piękna pogoda, uśmiechy na twarzach sprawiły, że wyjazd był bardzo udany. W przyszłym roku szkolnym, również planujemy taką wycieczkę.   

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sokolca - 4d

IMG 20170518 201710W dniach 15-19 maja 2017r. klasa IV d wraz z wychowawczynią Aliną Bochenek udali się na pięciodniową wycieczkę do Sokolca. Podczas tego wyjazdu uczniowie mięli mnóstwo atrakcji. Mieli możliwość wejścia na najwyższe wzniesienie Gór Sowich, zabawy w agenta w kopalni w Nowej Rudzie jak również spływ łodzią po zalanej części podziemi w kompleksie Riese.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Sławogrodu - 1a

park5.06.2017 r. uczniowie klasy Ia z wychowawczynią A.Jaroszyńską odwiedzili gród w Sławogrodzie. Dzieci na kilka godzin przeniosły sie w czasy wczesnego średniowiecza. Zwiedzali rekonstrukcję wczesnośredniowiecznej warowni, poznawali zwyczaje naszych przodków i ich wierzenia. Przenieśli się w dawny świat rycerski.  Mieli możliwość uczestniczenia  w ciekawych zabawach jak np.: chodzenie na szczudłach, jazda na nartach króla Bolka, przeciąganie liny, szukanie grzyba, pojedynek na koniach z użyciem bezpiecznych kopii, walka na bezpieczne miecze. Poznali także pracę kowala i wykuwali pamiątkowe monety. Każdy uczeń mógł zrobić swój podpłomyk, a potem go skonsumować. 

Czytaj więcej...

Wycieczka 2c do Juchowa

DSC0047729 maja 2017 my, uczniowie klasy 2c, z wychowawczynią Panią Barbarą Dobiańską oraz z Rodzicami, pojechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego Fundacji im. S. Karłowskiego w Juchowie. Na początku pojechaliśmy do Kądzielni. Tam czekała na nas Pani Danuta Sałagan, która zaprowadziła nas do ogrodu ekologicznego. Rozmowa o tym, jak smakują warzywa prosto z pola połączona była z degustacją. Następnie pojechaliśmy do Juchowa, aby własnoręcznie wypiekać smakowite "Dżdżowniczki", a także rozpoznawać zboża uprawiane w gospodarstwie Juchowo.

Czytaj więcej...

Wycieczka do PWiK

IMG 20170518 095824Dnia 18.05.2017r. klasa 2f z wychowawczynią p. Krystyną Guzdaj i z p. Anetą Świąc -przewodniczącą klasy wybrała się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku. Oprowadzał nas p. Andrzej Pacisz, kierownik d/s uzdatniania wody. Widzieliśmy takie urządzenia jak: studnię głębionową - 120m, agregat prądotwórczy, pompy, komory napowietrzające, szafy sterująco - zasilające, chlorownię, zbiorniki wód i wiele innych.

  

Czytaj więcej...

EkoKrono - ekologiczny projekt edukacyjny

P1220077Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie EkoKrono przy współpracy z firmą Kronospan oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Realizacja projektu odbywa się w Manowie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Dnia 7.12.2016r. uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach z tego cyklu edukacyjnego. Uczestnikami pierwszego wyjazdu była klasa IVa i IVd. Cykl zajęć został podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich był udział w zajęciach w sali wykładowej, a drugi bardzo istotny polegał na zajęciach w terenie, gdzie dzieci mogły mieć bezpośredni kontakt z naturą. Podczas lekcji w terenie dzieci miały możliwość obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie, zwierząt leśnych i poznaniu psów myśliwskich.

Czytaj więcej...

Integracja w 4d

moana225.11.2016r. w ramach integracji klasa 4d wraz z wychowawczynią p. Alina Bochenek wybrała się do  kina "Wolność" w Szczecinku na film "Moana". Film bardzo się wszystkim podobał.

 

3c w fabryce bombek

Schowek01W dniu 28 listopada 2016r. razem z klasą 3c wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki Bombek koło Polanowa. Nasza podróż zaczęła się w bardzo śnieżny, mroźny zimowy poranek. Podczas jazdy oglądaliśmy bajkę „Hotel Transylwania II”. Na miejscu dowiedzieliśmy się o historii ozdób choinkowych. Przyglądaliśmy się jak powstają bombki. Sami malowaliśmy swoją bombkę, którą przywieźliśmy na pamiątkę do domu. Zrobiliśmy też wielkie zakupy w firmowym sklepiku pełnym pięknych, kolorowych ozdób choinkowych.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Juchowa

PA190027W ramach realizacji innowacji „Żyj zdrowo – czuj się bombowo”, klasa II b wraz z wych. Agnieszką Paszkiel i p. Kamińską wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego im. S. Karłowskiego w Juchowie. Dzień obfitował w mnóstwo atrakcji oraz zdobywanie wiedzy.

 

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2016/2017

Wycieczki szkolne zorganizowane w roku szkolnym 2016/2017

Klasa IIc w gospodarstwie ekologicznym w Juchowie

Image0009Program wycieczki obejmował: robienie ciasta i pieczenie bułeczek. Następnie dzieci w odpowiednich strojach jako mali gospodarze mogli nakarmić i posprzątać w oborach dla krówek. Po pracy smakowaliśmy zrobione wcześniej bułeczki i piliśmy mleczko prosto od krowy, które bardzo nam smakowało. Na zakończenie odbyły się swobodne zabawy na łące.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Gdańska - Gdyni klasy II A i II C

20160518 112705Program wycieczki obejmował zwiedzanie ZOO w Gdańsku, następnie pojechaliśmy do Gdyni gdzie w Centrum Nauki Experyment bawiliśmy się niesamowicie, przy czym wykonywaliśmy bardzo ciekawe doświadczenia. Po chwili przerwy udaliśmy się na zakupy gdzie dzieci mogły kupić wymarzone pamiątki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Wycieczki.
Powered by Joomla 1.7 Templates