Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bezpieczny i zdrowy pierwszoklasista

kidJuż od najmłodszych lat należy kształtować u dzieci właściwe postawy i wyrabiać nawyki zachowania związane z higieną ciała, właściwym odżywianiem oraz zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa w szkole, na drodze i placu zabaw. Program ,,Bezpieczny i zdrowy pierwszoklasista’’ wychodzi naprzeciw tym potrzebom i obejmuje szeroki oraz różnorodny zakres działań profilaktycznych.

 

Cele programu:

  • propagowanie zasad zdrowego odżywiania, troski o higienę ciała i własne zdrowie;
  • poznanie i stosowanie zasad zachowania bezpieczeństwa w szkole, na drodze i placu zabaw;
  • nabycie umiejętności przyjmowania określonych zachowań w kontaktach ze zwierzętami;
  • nauka opieki nad pupilami i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za ich zdrowie;
  • kształtowanie umiejętności działania w różnych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych.

Program wdrażany będzie od listopada 2016r. do marca 2017r. w klasach pierwszych przez Renatę Wyroślak i Alicję Jaroszyńską.

Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności zostaną właściwie wykorzystane w praktyce, wpływając na zdrowie i życie dzieci.

Wizyta w Straży Miejskiej 1b

Opracowanie i realizacja: Renata Wyroślak i Alicja Jaroszyńska

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Bezpieczny i zdrowy pierwszoklasista.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65