Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jestem tu i jest mi z tym dobrze - program adaptacyjny dla klas IV

uczniowieInspiracją do stworzenia programu adaptacyjnego „Jestem tu i jest mi z tym dobrze” dla uczniów klasy czwartej szkoły podstawowej w roku szk. 2015/2016 jest chęć wspierania ich w adaptacji do nowej sytuacji szkolnej. Bardzo ważne w tym okresie jest stworzenie przyjaznego klimatu w klasie, na który składają się relacje uczeń-wychowawca oraz tworzenie dobrego klimatu w grupie rówieśniczej. Podjęcie przez dzieci nauki w drugim etapie edukacyjnym łączy się z wejściem przez nie do nowej grupy rówieśników. Muszą oni również odnaleźć się wobec zmienionych wymagań nauczycieli i sposobu pracy na lekcjach...

Te wszystkie czynniki zadecydowały o podjęciu działań związanych z przygotowaniem programu, którego podstawowym zadaniem jest stworzenie uczniom warunków do jak najszybszej adaptacji w nowej sytuacji, a także pomoc w odnalezieniu swego miejsca w grupie, jaką jest klasa. Chciałybyśmy zintegrować klasę poprzez zaspokojenie potrzeb uczniów, takich jak przynależność do grupy, akceptacja, uznanie, bezpieczeństwo oraz współudział i współpraca w zespole klasowym, a nie współzawodnictwo.

Wspólna nauka, praca i zabawa stwarzają warunki do lepszego poznania się i nawiązania różnorodnych kontaktów. Podczas realizacji programu uczniowie będą mieli możliwość wspólnej zabawy, odgrywania ról i uczestniczenia w atrakcyjnych formach ruchowych i plastycznych. Prowadzone zajęcia mają na celu zwiększenie poczucia odpowiedzialności ucznia za to co dzieje się w klasie, ożywienie kontaktów, kształtowanie w klasie atmosfery wzajemnego szacunku.

Program realizowany jest we wszystkich klasach IV.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Jestem tu i jest mi z tym dobrze - program adaptacyjny dla klas IV.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65