Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Już jestem uczniem

zeroe2Celem ogólnym programu adaptacyjnego dla klas I "Już jestem uczniem" jest włączenie uczniów klas I w życie, tradycje i zwyczaje szkoły. Dzieci rozpoczynające naukę znajdują się w nowej dla siebie sytuacji i muszą podjąć się pełnienia nowej roli. Rola ucznia wiąże się z potrzebą wytężonej pracy, skupienia uwagi, obowiązkowości, współpracy z innymi uczniami, pokazywania się, prezentowania się. Program ma za zadanie pomóc uczniowi w pokonaniu lęków i obaw z tym związanych, włączeniu się do grona rówieśników i poznaniu nauczyciela.

Realizacja programu adaptacyjnego ułatwi uczniom:

- zawarcie przyjaźni z nowymi kolegami,- nawiązanie relacji uczeń-wychowawca,- poznanie nauczycieli i pracowników szkoły,

- poznanie umiejętności i możliwości uczniów,

- zapoznanie się z nowym szkolnym środowiskiem,

- intergrację zespołu klasowego.

Wierzymy, że program adaptacyjny dla klas I "Już jestem uczniem" ułatwi pierwszakom zaklimatyzowanie się w nowym miejscu, zapewni poczucie bezpieczeństwa oraz pomoże nawiązać wiele wspaniałych przyjaźni.

Program wdrażany będzie do realizacji od września do listopada 2017r.

Realizatorami programu są nauczycielki klas pierwszych:

            kl. I a Kozłowska Danuta

            kl. I b Russ-Szyszka Alicja

            kl. I c Lachowska Joanna

            kl. I d Skąpska Milena

Ewaluacja programu

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Już jestem uczniem.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65