Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bank z klasą w 3a

Schowek01Program „Bank z klasą” realizowany w roku szkolnym 2016/2017 w klasie III a powstał we współpracy z Credit Agricole Bank Polska. Zajęcia realizowane są w szkole przez przeszkolonych pracowników banku. W klasie III a zajęcia prowadzi pani Monika Czaja wraz z wychowawczynią klasy p. Danutą Kozłowską. Uczniowie otrzymują niezbędne materiały: segregatory, karty pracy, słowniczki z definicjami pojęć itp.

 

Zdobywają nowe umiejętności w prosty i łatwy sposób - poprzez zabawę i doświadczanie. Program nauczania składa się z trzech modułów edukacyjnych, podzielonych na klasy I, II, III: "W świecie pieniądza", "Poznajemy świat finansów" i "W świecie ekonomii". Dzieci uczą się między innymi oszczędzania, gospodarowania własnym majątkiem, a także szacunku do pieniędzy. Poznają podstawowe zagadnienia związane z bankowością (np. konto bankowe, karta do konta, kredyt, bankowość elektroniczna). Realizowany w tym roku szkolnym ostatni moduł "W świecie ekonomii" - wyjaśnia zagadnienia bankowości elektronicznej oraz wyjaśnia, że majątek jest bezwartościowy, jeżeli go nie używasz; promuje korzyści inwestowania w siebie.

opracowała: Danuta Kozłowska

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Bank z klasą w 3a.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65