Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pauza ćwierćruchowa - program zajęć muzyczno - ruchowych

Schowek01Muzyka jest ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój dziecka. Przeżycia związane z odbiorem muzyki mają duży wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Słuchanie muzyki pobudza także rozwój analizatora słuchowego, koncentrację uwagi, pamięć muzyczną i pozamuzyczną.  Zajęcia rytmiczno- umuzykalniające dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają na celu rozbudzenie wrażliwości muzycznej i estetycznej dzieci, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, muzyki, tańca oraz zaspokajanie potrzeby ruchu.

 Cele główne  programu to:

- kształtowanie poprawnego i estetycznego poruszania się,

- wspólne muzykowanie,

- rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej,

- propagowanie i wdrażanie do słuchania muzyki klasycznej.

Program jest zaadresowany do uczniów  klas 1  Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku, przebywający w świetlicy szkolnej. Zajęcia odbywają się w co drugi czwartek. Program będzie trwał od marca do maja 2018r. Zajęcia prowadzi p.Renata Balcer-Klein, która jest autorką programu.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Pauza ćwierćruchowa - program zajęć muzyczno - ruchowych .
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65