Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W świątecznym duchu...

23Grudniowy projekt „W świątecznym duchu...” objął swoim zakresem cztery klasy, które polonistycznie prowadzi p. Maria Nowik. Nazwa przedsięwzięcia mówi zasadniczo sama za siebie - wszystkie działania, podjęte przez uczniów, dotyczyły zbliżających się, najpiękniejszych w roku, świąt Bożego Narodzenia. Na początku miesiąca uczniowie „zamienili się miejscami” z samym Św. Mikołajem i odpisywali dzieciom na listy w jego imieniu (wśród adresatów byli nierzadko oni sami). Nie było to wcale łatwe zadanie, bo prościej jest przedstawić swoje życzenia, ale dużo trudniej spojrzeć na siebie krytycznie i zastanowić się, czy naprawdę zasługuję na świąteczne upominki. Listy były przeróżne: poważne i zabawne, mądre i rozsądne albo nie...Wszystkie jednak były urocze, a ich autorzy wykazali się kreatywnością i polonistycznym talentem.

Kolejne zadanie, z którym należało się zmierzyć, okazało się bardzo przydatne, ponieważ uczniowie redagowali oryginalne, unikatowe i indywidualne życzenia świąteczne i noworoczne, skierowane do konkretnych postaci. Czasem byli to bohaterowie utworów literackich, ale przede wszystkim - Rodzice, Dziadkowie lub inni członkowie rodzin. Dzieci mają więc gotowe wyjątkowe życzenia, którymi, być może, zaskoczą w tym roku swoich bliskich.

34

Ostatnim etapem projektu były prace literacko-plastyczne pod wspólną nazwą „Choinkowe życzenia”. Zespoły, na które uczniowie podzieli się w każdej z klas, wypełniały - dowolną techniką i w jak najbardziej ciekawy sposób - drzewka choinkowe życzeniami. Te hasłowe komunikaty to przesłanie od Uczniów klas Va, Vb, VI a oraz VI b na święta i przyszły rok dla wszystkich znanych i nieznanych przyjaciół naszej szkoły.

A na koniec wspólne życzenia od autorki i uczestników projektu...

Pięknie
dziękując
za wszystkie
chwi­le wzruszeń
Waszych słów dary
i nie tyl­ko dla­tego by
tra­dyc­ji stało się zadość,
lecz z głębi ser­ca prawdziwie
wszel­kiej po­myślności i radości
życze­nia świąteczne Wam składamy
Niech się darzy Wszys­tkim przepięknie
to Życie

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 W świątecznym duchu....
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65