Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bajki uczą życia

bajkiW roku szkolnym 2020/2021 w świetlicy szkolnej realizowana jest innowacja pedagogiczna z elementami bajkoterapii "Bajki uczą życia", która ma na celu rozbudzanie w dziecku zainteresowań czytelniczych, wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci (recytatorskich, plastycznych, aktorskich). Bajki i baśnie to najbliższe dziecku utwory. Świat realny miesza się w nich z fantastycznym i razem tworzą zrozumiałą dla maluchów rzeczywistość. Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej, stawiają książkę w centrum uwagi dziecka. Uczniowie doskonalą umiejętność skupiania uwagi, wzbogacają swoje słownictwo, uczą się właściwego interpretowania przeczytanych tekstów, poszerzają wiedzę o świecie, wyrabiają nawyk dbania o książki i szanowania ich, uczą się nieagresywnych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów, jak również budują więzi między osobami dorosłymi i rówieśnikami. Dzieci przekonują się, że czytanie może być pasjonujące. 

Opracowanie: A. Russ-Szyszka, D. Kozłowska, J. Chlebos
Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Bajki uczą życia.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65