Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dobrze rozumuję i zadania rozwiązuję

agaInnowacja pedagogiczna „Dobrze rozumuję i zadania rozwiązuję” jest realizowana w roku szkolnym 2020/21 w kl. IIIa i IIIb przez wychowawczynie Jolantę Chalusiak i Agnieszkę Paszkiel. Zajęcia są prowadzone jeden raz w każdym tygodniu nauki. Zajęcia opierają się na wyzwalaniu w uczniach kreatywnego i twórczego myślenia oraz kierowania ich działalnością tak, aby podczas rozwiązywania zadań z treścią, zagadek matematycznych, łamigłówek samodzielnie dochodzili do rozwiązywania problemów. Istotnym celem zajęć jest rozwijanie logicznego myślenia, które pozwoli analizować sytuacje problemowe, dostrzec pewne zasady i rozwinąć umiejętności matematyczne oraz umiejętnie je wykorzystać. W ogólnych założeniach zajęcia opierają się na pracy z uczniem zdolnym, która ma na celu rozwijanie jego zdolności i zainteresowań.

Są to działania nastawione na:

- stwarzanie możliwości rozwoju zainteresowań uczniów

- pobudzanie aktywności umysłowej, wyobraźni, fantazji

- motywowanie ucznia do wykorzystania swoich uzdolnień do dalszej pracy

-przyzwyczajanie do samodzielnego rozwiązywania problemów, z wykorzystaniem posiadanej wiedzy

 - doskonalenie koncentracji uwagi - kształcenie pomysłowości, krytycyzmu, szybkości podejmowania decyzji

 - przygotowanie ucznia do konkursów matematycznych typu „Kangur”, „Mały matematyk”

Innowacja jest kontynuacją działań realizowanych w klasie II. Bardzo podobała się uczniom, przyniosła oczekiwane efekty i dlatego jest nadal realizowana w odpowiednim rozszerzeniu.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Dobrze rozumuję i zadania rozwiązuję.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65