Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jem zdrowo!

Nasza szkoła od roku szkolnego 2011/2012 ubiega się o certyfikat szkoły promującej zdrowie. Innowacja pedagogiczna „Jem zdrowo” będzie realizowana w korelacji z ogólnoszkolnym projektem edukacyjnym KIK/34 w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy dot. zapobiegania nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Treści w niej zawarte zostały przygotowane po to, aby pokazać uczniom zalety świadomego odżywiania się, nauczyć ich dokonywać wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze a szkodliwe, choć smaczne. Poza tym chcemy, aby dzieci rozumiały, że żyć zdrowo, to również znaczy spożywać zdrowe, ekologiczne, wartościowe pokarmy - czyli po prostu zdrowo się odżywiać.

Opracowane zagadnienia uwzględniają wstępne wiadomości i przedsięwzięcia zachęcające uczniów do zachowań prozdrowotnych, szczególnie w zakresie właściwego odżywiania się.

                Innowacja będzie realizowana w roku szkolnym 2012/13 następujących klasach:

kl. I a p. Jolanty Chalusiak

kl. I b p. Agnieszki Paszkiel

kl. I c p. Malwiny Rosa

kl. III a p. Krystyny Guzdaj

kl. III c p. Barbary Dobiańska

 Treści kształcenia, ujęte w sposób integralny, będą realizowane w czasie wielokierunkowej aktywności dzieci w obrębie jednego dnia pracy jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Będzie to tzw. dzień bez teczki pt. „Śniadanie daje moc”, w którym realizowane będą różnorodne treści przygotowane przez nauczyciela. Wspólne śniadanie będzie dostarczane z ekologicznego gospodarstwa Fundacji im. S. Karłowskiego z Juchowa. Zagadnienia zostały tak zaplanowane, aby sprzyjały rozwojowi uczniów, przez uświadomienie, że człowiek jest odpowiedzialny za swoje zdrowie i podejmując działania profilaktyczne może wpłynąć na swoją przyszłość.

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Jem zdrowo!.
Powered by Joomla 1.7 Templates