Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zapożyczenia z języka francuskiego w języku angielskim, czyli jaki wpływ miał język francuski na język angielski - ewaluacja

cloudInnowacja realizowana była na zajęciach języka angielskiego raz w miesiącu od października do stycznia 2019/2020. Innowacja, która została wdrożona w klasie VId, wpłynęła pozytywnie na zainteresowania uczniów językiem angielskim oraz językiem francuskim. Pobudziła chęć poznawania świata, otwartości na inne kultury, języki. Uczniowie dowiedzieli się jaki wpływ miał język francuski na język angielski oraz skąd wzięły się niektóre słowa angielskie. Poznali pokrótce historię powstania języka angielskiego.

Metody pracy stosowane na zajęciach to głównie metody aktywizujące. Uczniowie reagowali spontanicznie na nowe wiadomości dotyczące kultury i historii obydwu krajów. Dowiedzieli się jakie były przyczyny wpływu języka francuskiego na obecny język angielski. Na lekcjach zostały przedstawione przykładowe słowa pochodzenia francuskiego w języku angielskim, francuskojęzyczne odpowiedniki oraz frazy używane obecnie. Celem innowacji było uświadomienie uczniom jak ogromny wpływ miał język francuski na język angielski, zaszczepienie tolerancji międzykulturowej, otwartości na świat oraz nakłonienie do własnej aktywności w rozwijaniu zainteresowań językami. Zaszczepiona został ciekawość językiem francuskim, uczniowie chętnie dowiadywali się jak wypowiada się poszczególne słowa, zwroty po francusku, chcieli więcej wiedzieć na temat wymowy odpowiedników zapożyczonych słów z języka francuskiego.

Na zakończenie realizacji innowacji przeprowadzono test sprawdzający wiedzę jaką posiedli uczniowie na temat zapożyczeń i krótkiej historii. W teście zamieszczono głównie pytania otwarte.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Zapożyczenia z języka francuskiego w języku angielskim, czyli jaki wpływ miał język francuski na język angielski - ewaluacja.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65