Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak się uczyć, by umieć - ewaluacja

uczenW roku szkolnym 2016/2017 od października 2016 do końca maja 2017 realizowałam w klasie VI a program „Jak się uczyć, by umieć”. Zajęcia odbywały się na  godzinach  wychowawczych. Głównym celem programu było przede wszystkim  wyposażenie uczniów w wiedzę pozwalającą  na efektywne planowanie i realizację procesu uczenia się. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności dotyczące organizowania warsztatu pracy, sztuki sporządzania notatek, zasad skutecznego uczenia się i zapamiętywania, szybkiego czytania, czytania ze zrozumieniem.

Pozyskali informacje na temat różnych stylów uczenia się. Każdy uczeń  zdiagnozował za pomocą testu jaki styl jest u niego dominujący oraz dowiedział się,  jakie metody uczenia się będą w jego przypadku  najbardziej skuteczne. W czasie zajęć w ramach programu uczniowie poznawali  różne techniki pamięciowe - każda mnemotechnika została przetestowana na aktualnym materiale do nauczenia się m.in. z języka polskiego, przyrody.

Program warto i należy kontynuować, by uczniowie nabyli trudną umiejętność jaką jest efektywne uczenie się. 

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Jak się uczyć, by umieć - ewaluacja.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65