Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W ostateczności korepetycje

Kiedy po prostu nie wiemy i nikt inny nie jest w stanie pomóc dziecku w nadrobieniu braków (większych zaległości), możemy zdecydować się na korepetycje. Jednak – to ważne – powinno być z góry określone, na jaki czas i czemu mają służyć. Branie korepetycji przez trzy lata niemal z wszystkich przedmiotów nie ma najmniejszego sensu. Dziecko nigdy nie nauczy się samodzielnie rozwiązywać problemów, nawet jeśli się dostanie do liceum, będzie miało podobne klopoty.

 

                – Warto umówić się na nadrobienie konkretnych zaległości. Takie korepetycje z fachowcem mogą pomóc uwierzyć dziecku we własne siły. Mogą zapalić światełko w tunelu – mówi Hanna Pinkowska-Zielińska.

                Ale nie mogą stać się alibi dla rodziców, którzy płacą, zapewniają opiekę i sami już o nic nie muszą się troszczyć.

                Uwaga! To bardzo ważne ze względów wychowawczych, by to rodzice osobiście mieli czas na pomoc w szkolnych kłopotach uczniów. Gdy jednak oboje pracują, nie zawsze to się uda. Dobrze, jeśli z odsieczą mogą wtedy zjawić się np. dziadkowie. Oni także pomagając swoim wnukom, nie powinni wyręczać ucznia, lecz pomagać mądrze poradzić, jak zorganizować pracę, aby móc coś znaleźć, zasugerować. Tylko w wyjątkowych okolicznościach podawać gotowe rozwiązanie na talerzu.

                Jeśli dziecko ma problemu, nie ma dziadków, a zagonieni rodzice akurat nie mogą mu poświęcić dość uwagi, to poratować może np. kolega lub koleżanka ucznia, a w ostateczności wynajęty na krótko korepetytor. W zamożniejszych rodzinach ich funkcję pełnią czasem opiekunki do dzieci, które, gdy dziecko podrośnie, wchodzą w rolę naukowej pomocy domowej.

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 W ostateczności korepetycje.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65