Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przyznaj się, że masz problem, ale zaradz mu

Zawsze lepiej się przyznać do własnej niewiedzy, zrobić to ze spokojem. Przyznanie się nie spowoduje utraty twarzy, tym bardziej miłości dziecka.

                Niewiedza nie może jednak oznaczać bezradności. Jest wiele rzeczy, których nie wiemy, ale w zdecydowanej większości wiemy, jak się ich dowiedzieć (i tego także warto nauczyć dziecko). Pokazanie dziecku, co zrobić, jeśli się czegoś nie wie, to wspaniała lekcja samodzielności.

 

                Co wtedy? Musimy wierzyć w swoje siły. Zaproponujmy wspólne poszukiwanie odpowiedzi na zasadzie „ja sprawdzę tu, a ty tu”. Możemy zadzwonić do przyjaciół, gdy nie rozumiemy zadania o „wannie z dwoma kranami i jednym wylotem”. Na pewno pomogą. Jeszcze lepiej poradzić, aby dziecko uczyło się z kolegą lub koleżanką. – Nawet polecam pomoc koleżeńską zamiast rodzicielskiej. Nikt lepiej i prościej nie wyjaśni trudnego zagadnienia niż rówieśnik, który sam je zrozumiał – mówi Irena Dzierzgowska

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Przyznaj się, że masz problem, ale zaradz mu.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65