Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pamiętaj, że są granice pomocy!

Rodzice nie powinni jednak na co dzień odrabiać lekcji za dziecko. Uczymy je w ten sposób braku samodzielności i przyzwyczajamy, że ktoś je wyręcza. Nie powinniśmy uczyć się z dzieckiem tego, co dziecko powinno umieć. Zdecydowanie odradzam odrabianie lekcji dziecka! Dlaczego?

  • to oszustwo;
  • zmuszamy dziecko do kłamstwa, gdy nauczyciel spyta, czy samo odrobiło lekcję;
  • dziecko nigdy nie nauczy się dobrze tego, co za nie zrobimy – to tak jakbyśmy skoczyli za dziecko do basenu i w ten sposób uczyli je pływać;
  • unikniemy przykrych niespodzianek – kiedyś pewien ojciec napisał pracę z historii za córkę i otrzymał trzy z plusem z dodatkową uwagą: „pracę cechuje znajomość faktów, lecz wyraźnie brakuje w niej umiejętności ich historycznego analizowania”.
Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Pamiętaj, że są granice pomocy!.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65