Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Co zrobić w wyjątkowej sytuacji?

Noc się zbliża, zadanie niezrobione, a rano na pierwszej lekcji nauczycielka będzie sprawdzać zadanie całej klasie – kto nie przeżył takiej sytuacji? Jedni mówią, żeby nigdy nie odrabiać zadania za dziecko, to niemoralne. Przeważają jednak opinie, że w drodze wyjątku można dziecku pomóc i wyręczyć je w rozwiązaniu problemu.

 

                Ważne, żebyśmy my i dziecko zdawali sobie sprawę z wyjątkowości i jednorazowości tej sytuacji. Znam rodziców, którzy w podbramkowej sytuacji pozwolili dziecku zostać dzień w domu, żeby zdążyło na czas przeczytać lekturę. Nie słyszałem, żeby doprowadzało to do wykorzystywania takiej uległości. Raczej pojawiała się wdzięczność za rodzicielskie zrozumienie i zaufanie – mówi Hanna Pinkowska-Zielińska.

                - Każdy z nas czasem marzy o czarodziejskiej różdżce, czasami warto w ten sposób pomóc dziecku. Jednak trzeba wyraźnie zastrzec, że to ostatnia deska ratunku, pomoc ostatniej szansy.

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Co zrobić w wyjątkowej sytuacji?.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65