Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nie wyręczaj we wszystkim

To bardzo ważne! Powinniśmy przestrzegać ustalonego porządku, ale powinniśmy też wyznaczyć granice takiej organizacyjnej pomocy. Nie ma sensu, jeśli to rodzice cały czas pamiętają za ucznia o szkolnych sprawach, przypominają mu o zadaniu domowym, kartkówce czy obowiązku przeczytania lektury.

                Dzieci są zapominalskie, ale nie możemy cały czas im o wszystkim przypominać. Uczeń musi zrozumieć, że jest odpowiedzialny za zadanie domowe i ocenę, jaką za nie dostanie. Także za jedynkę, jeśli o zadaniu zapomni. Musi pamiętać o zabraniu stroju na wychowanie fizyczne czy bloku rysunkowego na plastykę. Czasami warto, żeby dostał jedynkę za brak tych rzeczy. To również lekcja odpowiedzialności i samodzielności.

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Nie wyręczaj we wszystkim.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65