Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zorganizuj dziecku pracę

Brak dobrej organizacji to bardzo częsty powód szkolnych porażek. I zdecydowanie wymaga rodzicielskiej interwencji. Trzeba dziecko nauczyć, jak i kiedy zabierać się do nauki, jak wygospodarować na nią czas po lekcjach. To bardzo ważna umiejętność.

                – Rodzice często są gotowi do sporych nakładów, żeby nauczyć dziecko pływać, jeździć na nartach czy – nieco później – prowadzić samochód. To dobrze. Ale muszą sobie zdawać sprawę, że umiejętność organizacji dnia i pracy, planowania wykorzystania czasu jest co najmniej tak samo ważna. A jej nauka nic nie kosztuje.

 

                Eksperci podkreślają: dobrej organizacji uczniowskiej pracy można dziecko nauczyć przez codzienne ćwiczenie.Owszem, dzieci mają prawo być roztrzepane. Ale ustalmy z dzieckiem zasady: kiedy odrabia lekcje, kiedy siada do komputera, a kiedy może pograć w piłkę. Pomóżmy zorganizować uczniowi jego dzień – mówi Hanna Pinkowska-Zielińska, terapeuta rodzinny. Zorganizujmy dziecku także miejsce do nauki tak, żeby na biurku nie było zbyt wielu niepotrzebnych gadżetów, pluszaków. Wymyślmy razem z dzieckiem sposób odrabiania pracy domowej

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Zorganizuj dziecku pracę.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65