Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poznaj problem dziecka

Warto wyjść z rodzicielską inicjatywą, pytać samemu, chociaż nie nachalnie. I przede wszystkim dokładnie wsłuchiwać się w odpowiedzi dziecka. Jak? Nie odpytuj go z historii, z której ma problemy! Raczej staraj się dowiedzieć, dlaczego sobie z nią nie radzi i czy potrzebuje Twojej pomocy.

 

                 To bardzo ważne! Jeśli jej nie chce, nie wpadaj w panikę, tylko zastanów się, dlaczego. Pamiętaj, że dziecko ma prawo do odmowy. A może naprawdę nie potrzebuje pomocy? Jeśli to sprawa jego ambicji (czuje, że samo da sobie radę), a rozmowa z nauczycielem potwierdza, że zwykle radzi sobie z zadaniami i problemami, wstrzymaj się ze swoją "ofertą". Uwaga! Wielu ambitnych uczniów woli zrobić zadanie gorzej, ale samodzielnie. Pozwólcie im na to.

                 Ale uwaga! Może jednak być tak, że dziecko ma problemy z nauką, a mimo to nie chce pomocy rodziców! Zastanów się, dlaczego? Może boi się dezaprobaty? Może nie potrafisz mu pomóc (sam nie rozumiesz zadania z matematyki) albo robisz to źle (krzyczysz, denerwujesz się). Wtedy spróbuj znaleźć inny sposób na pokonanie problemów. O tym później...

Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Poznaj problem dziecka.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65