Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wicemistrzowie województwa z SP7!

2A gdy wydawało się, że sen pod nazwą piękna przygoda z piłką ręczną chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 7 właśnie się kończy i trzeba się będzie obudzić, bo awans do Finału Wojewódzkiego to i tak historyczny sukces okazało się, że trwa on w dalszym ciągu w najlepsze, a główni jego bohaterowie dokonują na parkiecie rzeczy wręcz nieprawdopodobnych...

 

IMG 20160512 142153

W rozegranym dziś (12 maja) finałowym turnieju IMS w mini piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych występujący w roli przysłowiowego kopciuszka młodzi zawodnicy szczecineckiej „Siódemki” sprawili mega sensację zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzów województwa !

Po zaliczeniu porażki na etapie półfinałowym z faworyzowaną drużyna SP 18 z Koszalina eksperci nie dawali naszym zawodnikom większych szans na sukces w finale.

IMG 20160512 142252

Bez kompleksów i z chęcią pokazania się z jak najlepszej strony wyszli więc młodzi zawodnicy ze Szczecinka do starcia z zaprawioną w bojach i doświadczoną drużyną SP 71 ze Szczecina. Jak to mają niejako w zwyczaju lekko przespali początek spotkania. Jednak w miarę upływu czasu opanowali emocje i rozpoczęli swój koncert. Prezentują grę skuteczną, widowiskową i niesłychanie ambitną. Najpierw doprowadzili do remisu, a następnie po nerwowej i pełnej zwrotów akcji końcówce zwyciężyli 15:14 wprawiając w osłupienie nie tylko gości ze Szczecina, ale też licznie zgromadzoną koszalińską publiczność.

Po tym niespodziewanym sukcesie i zwycięstwie koszalińskiej „Osiemnastki” nad SP Banie, drużyną z małej ale jakże utytułowanej w dziedzinie piłki ręcznej miejscowości, otworzyła się przed chłopcami ze Szczecinka historyczna szansa zdobycia medalu.

Ostatni przeciwnik był w takim samym położeniu. Tylko zwycięstwo pozwalało mu liczyć na cenny krążek dlatego też nie mając nic do stracenia ruszył do zdecydowanej ofensywy. Nasi reprezentanci grając mecz po meczu jakby troszkę zaskoczeni takim obrotem sprawy zaczęli oddawać rzuty z nieprzygotowanych pozycji i popełniać proste błędy w rozegraniu i kryciu. Ratunkiem okazał się czas wzięty przez trenera Michał Ponichterę.

Po nim w naszych reprezentantów wstąpiły nowe siły i ponownie zaczęli zadziwiać zgromadzonych na koszalińskiej hali „Gwardii” kibiców. Nie do zatrzymania byli Dawid Krupecki i Krystian Klaman, a o swoich umiejętnościach rozgrywania piłki przypomnieli sobie Adam Stefański, Jakub Kozłowski i Szymon Michalski. Skutecznością błysnęli obaj bramkarze Maciej Siwirski i Daniel Szcześniak i na minutę przed końcową syreną 16:14 prowadzili szczypiorniści SP 7. Takim wynikiem za chwilę zakończyło się to spotkanie i jednocześnie zaczęła się szalona radość ekipy i trenera ze Szczecinka. Warto zaznaczyć, iż na mecze finałowe wybrał się i osobiście, gorąco wspierał swoich uczniów dyrektor SP 7 pan Maciej Kaźmierski.

IMG 20160512 142228

Podczas dekoracji wręczający nagrody z ramienia WSZS pan Wojciech Jobda, znany działacz sportowy, wieloletni trener, dyrektor szkół i osoba ściśle związana ze sportem szkolnym powiedział: „Podczas mojej wieloletniej kariery nigdy w historii nie zdarzyła się sytuacja, w której piłkarze nożni zdobyli srebrny medal w tak bliskiej mi dyscyplinie sportu czyli piłce ręcznej. Ogromne słowa uznania dla was chłopcy oraz dla Waszego opiekuna”.

IMG 20160512 142800

Historycznego wyczynu dokonali: Maciej Siwirski, Daniel Szcześniak, Kacper Grześ, Szymon Michalski, Adam Stefański, Krystian Klaman, Dawid Krupecki, Wojciech Karpiński, Piotr Serafin, Cezary Wydmuch, Jakub Kozłowski, Klaudiusz Jędrzejewski, Paweł Ożański, Dominik Gonczarów.

IMG 20160512 143506

Opiekunem drużyny jest Michał Ponichtera.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Wicemistrzowie województwa z SP7!.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65