Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukces "Siódemki" w mini piłce ręcznej

recznaKolejny sukces zanotowali na swoim koncie młodzi sportowcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Szczecinku. W rozgrywanym w środę (4 marca) Finale Regionu w mini piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych zajęli drugie miejsce i wywalczyli awans, po raz trzeci z rzędu, do najlepszej ósemki województwa zachodniopomorskiego w swojej kategorii wiekowej...

W meczach grupowych naszym reprezentantom najpierw przyszło się zmierzyć z gospodarzem turnieju – SP 5 Białogard. Po meczu bez historii, lepsi w każdym elemencie gry okazali się młodzi szczypiorniści ze Szczecinka zwyciężając 13:2. Równie łatwo uporał się z białogardzianami trzeci zespół grupy B SP Niemica (10:1). 

Decydujące o awansie do finału i tym samym przepustką do półfinału wojewódzkiego była więc konfrontacja pomiędzy SP 7 i SP Niemica. Oba zespoły rozpoczęły agresywnie w obronie i nieskutecznie w ataku. Szybciej nerwy uspokoili piłkarze „Siódemki”, którzy po celnych rzutach Huberta Kieszkowskiego i Huberta Dacio wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kilka szybkich kontr drużyny Niemicy wyrównało jednak wynik spotkania. Po celnym rzucie Kacpra Palusińskiego nasi zawodnicy prowadzili do przerwy 7:6. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania dwa błędy w rozegraniu piłki spowodowały, że to Niemica wyszła dość niespodziewanie na prowadzenie (8:7) więc o czas poprosił opiekun „Siódemki” Michał Ponichtera. Reprymenda podziałała bardzo szybko. Uszczelniona obrona strefowa (dozwolona tylko w drugiej części szkolnych rozgrywek), lepsza postawa w bramce Michaela Wiechowicza, składniejsze i skuteczniejsze ataki pozwoliły odskoczyć chłopcom ze Szczecinka na kilku bramkowe prowadzenie. Wreszcie odblokowali się również obrotowi Oliwier Patton i Aleksander Rogowski wykorzystując przewagę fizyczną. Końcowy sukces 13:8 był więc w pełni zasłużony.

W finale przyszło zmierzyć się naszym zawodnikom z faworyzowaną ekipą SP 18 Koszalin, Mistrzem Województwa z zeszłego roku, tradycyjnie już naszpikowaną ligowymi graczami „Gwardii” Koszalin. Tym razem niespodzianki nie było. Różnica klas była widoczna i porażka z faworytem do złota również w tym roku jak najbardziej zasłużona. Nie przysłoniła ona jednak świetnego występu naszych szczypiornistów, przypomnijmy po raz kolejny, grających w piłkę ręczną tyko na lekcjach w-f.

 reczna

Siódemkę” reprezentowali: M. Wiechowicz, H. Dacio, H. Kieszkowski, P. Fabisiak, O. Patton, K. Palusiński, A. Dołęcki, N. Zawinowski, K. Mroczek, A. Stefański, K. Więckowski, A. Rogowski.

Opiekunem zespołu był Michał Ponichtera.

 

Kolejny sukces zanotowali na swoim koncie młodzi sportowcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Szczecinku. W rozgrywanym w środę (4 marca) Finale Regionu w mini piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych zajęli drugie miejsce i wywalczyli awans, po raz trzeci z rzędu ,do najlepszej ósemki województwa zachodniopomorskiego w swojej kategorii wiekowej.

W meczach grupowych naszym reprezentantom najpierw przyszło się zmierzyć z gospodarzem turnieju – SP 5 Białogard. Po meczu bez historii, lepsi w każdym elemencie gry okazali się młodzi szczypiorniści ze Szczecinka zwyciężając 13:2. Równie łatwo uporał się z białogardzianami trzeci zespół grupy B SP Niemica (10:1).

Decydujące o awansie do finału i tym samym przepustką do półfinału wojewódzkiego była więc konfrontacja pomiędzy SP 7 i SP Niemica. Oba zespoły rozpoczęły agresywnie w obronie i nieskutecznie w ataku. Szybciej nerwy uspokoili piłkarze „Siódemki”, którzy po celnych rzutach Huberta Kieszkowskiego i Huberta Dacio wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kilka szybkich kontr drużyny Niemicy wyrównało jednak wynik spotkania. Po celnym rzucie Kacpra Palusińskiego nasi zawodnicy prowadzili do przerwy 7:6. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania dwa błędy w rozegraniu piłki spowodowały, że to Niemica wyszła dość niespodziewanie na prowadzenie (8:7) więc o czas poprosił opiekun „Siódemki” Michał Ponichtera. Reprymenda podziałała bardzo szybko. Uszczelniona obrona strefowa(dozwolona tylko w drugiej części szkolnych rozgrywek), lepsza postawa w bramce Michaela Wiechowicza, składniejsze i skuteczniejsze ataki pozwoliły odskoczyć chłopcom ze Szczecinka na kilku bramkowe prowadzenie. Wreszcie odblokowali się również obrotowi Oliwier Patton i Aleksander Rogowski wykorzystując przewagę fizyczną. Końcowy sukces 13:8 był więc w pełni zasłużony.

W finale przyszło zmierzyć się naszym zawodnikom z faworyzowaną ekipą SP 18 Koszalin, Mistrzem Województwa z zeszłego roku, tradycyjnie już naszpikowaną ligowymi graczami „Gwardii” Koszalin. Tym razem niespodzianki nie było. Różnica klas była widoczna i porażka z faworytem do złota również w tym roku jak najbardziej zasłużona. Nie przysłoniła ona jednak świetnego występu naszych szczypiornistów, przypomnijmy po raz kolejny, grających w piłkę ręczną tyko na lekcjach w-f.

Siódemkę” reprezentowali: M. Wiechowicz, H. Dacio, H. Kieszkowski, P. Fabisiak, O. Patton, K. Palusiński, A. Dołęcki, N. Zawinowski, K. Mroczek, A. Stefański, K. Więckowski, A. Rogowski.

Opiekunem zespołu był Michał Ponichtera.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Sukces "Siódemki" w mini piłce ręcznej.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65