Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LOWE

logo

logo partnerzy

4a

Dofinansowanie projektu z UE: 202 860,00 zł

Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku została laureatem konkursu grantowego na utworzenie „ LOWE” - Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji.

Celem projektu jest  aktywizacja osób dorosłych i społeczności lokalnych na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie, przydatnych do poruszania się na rynku pracy, dla rozwoju osobistego i rozwoju wspólnot:

1. Zwiększenie udziału dorosłych w edukacji, poprzez uaktywnienie i zaangażowanie osób dotychczas biernych edukacyjnie z wykorzystaniem zasobów partnerów.

2. Efektywne rozwiązanie problemów społecznych wynikających z niskiego poziomu kompetencji kluczowych.

LOWE stanowi dodatkową funkcję szkoły, polegającą na zapewnieniu oferty edukacyjnej i aktywizującej dla osób dorosłych w szczególności kobiet, osób w wieku powyżej 50+, osób długotrwale bezrobotnych, osamotnionych oraz z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej

Bransoletki

bizuteria2Serdecznie zapraszam wszystkie panie pięćdziesiąt plus na kurs tworzenia unikatowej biżuterii artystycznej. W programie zajęć przewiduję naukę filcowania metodą na mokro i sucho ale nie tylko. Filcowanie to niezwykle wdzięczna technika rękodzielnicza, przy pomocy której można wyczarować piękną, oryginalną biżuterię. Nie wymaga szczególnych predyspozycji – jedyne czego potrzebujemy na początek to wełna, woda z mydłem lub gąbka z igłą, kilka drobiazgów i kawałek stołu. No i może jeszcze odrobinę chęci i cierpliwości!

Drogie Panie, jeśli chcecie spędzić miło czas i wykorzystać swój twórczy potencjał właśnie w ten sposób,  zapraszam na pierwsze zajęcia w sobotę 24 października od godz. 9.00 do 14.00.

Bezpłatne zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich, ul. Krakowska 1.

Czytaj więcej

Szkoła Rodzica

Zajęcia społeczno – obywatelskie z Psychologiem

rodSerdecznie zapraszamy osoby, którym zależy na rozwoju osobistym i utrzymaniu jak najdłużej sprawności umysłowej. Proponujemy zajęcia rozwijające m.in.:

- umiejętności społeczne, kształtujące swoje relacje z innymi, służące lepszemu porozumiewaniu się, poprawiające komunikację interpersonalną,

- naukę dialogu i kształtowaniu więzi opartych na wzajemnym szacunku,

- umiejętności wychowawcze, (refleksje nad własną postawą),

- zdolności poznawcze jak: myślenie, koncentrację uwagi, pamięć i pobudzające działanie obydwu półkul mózgowych,

Ponadto poruszony będzie temat radzenia sobie ze stresem w oparciu o posiadane zasoby.

Zajęcia będą odbywać się w soboty od godz. 10.00 do 12.00.

Kontakt: Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej

Kurs komputerowy

images

Serdecznie zapraszam Seniorów do udziału w kursie kumputerowym. Poznaj swoj komputer i sprawnie korzystaj z Internetu. Naucz sie wysyłać e-maile, robić zakupy w sklepach internetowych i obsługiwać swoje konto w banku. Pokażę Ci także co potrafi twój smartfon. Umiesz juz dużo,  ale chcesz poznać  nowe, ciekawe i przydatne aplikacje na komputer lub smartfon? Dołacz do nas! Nauczę Cię jak możesz podporządkować sobie sztuczną inteligencję. 

Zapraszam na zajęcia we wtorki i czwartki od godz. 14.00 do 19.00.

Czytaj więcej

Warsztaty zdrowego odżywiania

odzywSerdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty zdrowego odżywiania dla seniorów 50+

Na zmianę nawyków żywieniowych nigdy nie jest za późno.

Seniorzy to grupa, która powinna w szczególny sposób dbać o żywienie. Często wieloletnie nawyki żywieniowe i przyzwyczajenia sprawiają, że ciężko jest się przełamać. Przełamujemy opór przed zdrowym jedzeniem w myśl zasady „dopóki nie spróbujesz nie uwierzysz”.

W programie między innymi: warzywna uczta, soki świeżo wyciskane, zdrowe przekąski, pasty kanapkowe, zdrowe i smaczne słodycze

Termin: 24 październik 2020 r. godzina: 16.00

Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku

Zapisy: zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Warsztaty wikliniarskie

koszykLokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Szczecinku zaprasza wszystkich seniorów powyżej pięćdziesiątego roku życia na bezpłatne warsztaty wikliniarskie organizowane w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich. Warsztaty wikliniarskie to doskonała forma aktywizacji, sposób spędzania wolnego czasu, realizowanie swoich pasji, poszukiwania inspiracji. To także świetny pomysł na odstresowanie się, poprawę sprawności i aktywności psychofizycznej, ale także w dużym stopniu pozwalającą rozwijać zdolności manualne osób uczestniczących w warsztatach.

W trakcie warsztatów uczestnicy praktycznie poznają podstawowe surowce plecionkarskie, zapoznają się z zasadami jego pozyskiwania i poszczególnymi etapami obróbki wikliny. Poznają także podstawowe techniki wyplatania koszy i innych wyrobów użytkowych i dekoracyjnych.

Warsztaty wikliniarskie odbędą się w sobotę 7 listopada od godz. 10.00 do 14.00.

Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

Wyjazd do teatru

Zapraszamy Państwa na spektakl Przygoda z ogrodnikiem do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie.

Przygoda z ogrodnikiem
termin: 11 grudnia 2020r. godz. 17:00

plakat

„Przygoda z ogrodnikiem” to czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora – Norma Fostera. Polskiemu widzowi jest znany z takich hitów scenicznych jak: „Między łóżkami”, „Ostra jazda”, „Old Love” czy „Randka w ciemno na dwie pary”. Para aktorów – państwo Dzicy – po latach pracy w teatrze porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie ze szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są u szczytu kariery, ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym tytułowy ogrodnik państwa Dzikich? – dowiedzą się Państwo na spektaklu! „Przygoda z ogrodnikiem” to wyrafinowany humor, chwile refleksji i wyśmienita obsada: Anna Mucha, Agnieszka Włodarczyk, Laura Samojłowicz, Kasia Cichopek/Anna Oberc, Michał Sitarski, Bogdan Kalus, Artur Krajewski, Bartek Żukowski

Plener malarski - warsztaty twórcze

farbyKiedy tworzymy uwalniamy emocje i myśli, zapominamy przez moment o problemach, stresie i bólu. Nie potrzebujemy specjalnych zdolności by wejść w proces twórczy i stworzyć dzieło. Zachęcam do wejścia w świat barw, faktury, światła, kształtów i dobrego samopoczucia.

Serdecznie zapraszam na kreatywne warsztaty malarsko-rysunkowe. W twórczej atmosferze porozmawiamy o sztuce, poznamy różne techniki pracy: malarstwo olejne, akwarelowe i akrylowe, wykonamy serie ćwiczeń rysunkowych i stworzymy własną wypowiedź malarską na płótnie. Zapewniamy profesjonalne materiały: farby, pędzle, sztalugi, podobrazia i pomoc instruktora.

Jogging

biegi6

SIŁA WIEKU CZYLI JOGGING DLA SENIORÓW

Seniorzy, chcecie jak najdłużej cieszyć się sprawnością i samodzielnością? Bawić ze swoimi wnukami i korzystać z uroków jesieni życia? Zadbajcie więc o swoją kondycję fizyczną. Gwarantuje Wam to dobre zdrowie, a także świetne samopoczucie.

Serdecznie zapraszam na bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu

Termin: 24 październik 2020 r. godzina: 9.00

Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku (wejście główne)

Zapisy: zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje kolejność zgłoszeń).

Język angielski dla seniorów

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się języka angielskiego!

angJęzyka angielskiego możemy nauczyć się niezależnie od wieku! Potrzebny jest tylko czas i chęci – czyli motywacja, najważniejszy element przy nauce języka angielskiego. Jeśli obawiamy się, że to nie dla nas, po prostu spróbujmy. Zróbmy ten pierwszy krok i zacznijmy się po prostu uczyć, dopiero wtedy będziemy mogli realnie ocenić nasze możliwości.

Język angielski dla seniorów wpłynie pozytywnie na nasze życie społeczne, na nasz mózg, na nasze samopoczucie.

Seniorzy, zacznijcie uczyć się angielskiego już dziś, a na pewno nie będziecie tego żałować!

Zajęcia kursu angielskiego będą odbywać się w soboty od godz. 10.00 do 15.00.

 Kontakt: Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej

Florystyka

kwiatyLokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Szczecinku zaprasza wszystkich seniorów powyżej pięćdziesiątego roku życia na bezpłatny kurs florystyczny organizowany w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich. Jest to wyjątkowa oferta spędzenia wolnego czasu, gwarantująca zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy, zabawę i spotkania towarzyskie.

Zajęcia kursu florystycznego będą odbywać się w soboty od godz. 10.00 do 15.00.

Kurs florystyki – program

  • Florystyczne zasady kompozycyjne
  • Narzędzia florysty – materiałoznawstwo
  • Materiał roślinny
  • Florystyka okolicznościowa
  • Sztuka układania kwiatów w naczyniach
Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 LOWE.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65