Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Rezerwatu "Bagno Kusowo"

P101085229 kwietnia 2014r. uczniowie klasy III a i III c pod opieką wychowawczyń: p. Danuty Kozłowskiej i p. Jolanty Sawickiej wybrali się na wyjątkową lekcję przyrody do rezerwatu. Rezerwat przyrody "Bagno Kusowo" utworzony został w 2005roku. Jest położony w lesie, 12 km na północny zachód od Szczecinka, 1,5 km na wschód od Kusowa, między jeziorami Trzebiechowo na północy i Wielatowo na południu. To prawdopodobnie najlepiej zachowane torfowisko typu bałtyckiego w Polsce...

P1010850

Naszym przewodnikiem była pani Katarzyna Klimek – pracownik Nadleśnictwa Szczecinek.

P1010848

Na początku zapoznaliśmy się z zasadami zachowania w rezerwacie i trasą naszej wędrówki.

P1010854

I wyruszyliśmy. Poruszaliśmy się w większości po specjalnie zbudowanych ścieżkach.

P1010868

Pani Kasia co chwila zatrzymywała się i wskazywała ciekawe rośliny, rosnące na tych terenach. Wyjątkowe były dla nas między innymi malutkie rosiczki, widłaki, wełnianeczki czy karłowate sosny.

P1010861

Tereny były bardzo podmokłe a powalone drzewa dodatkowo utrudniały poruszanie się. Czytaliśmy z zainteresowaniem wszystkie tablice informacyjne. Większość z roślin objęta jest całkowitą ochroną.

P1010864

W pewnym momencie, podczas chwili odpoczynku w borze bagiennym, zastygliśmy w ciszy i bezruchu, bo tuż obok nas przebiegła chmara jeleni. Co za widok! Od pani Kasi dowiedzieliśmy się, że prowadząca stado łania to licówka. Niestety nie zdążyliśmy zrobić zdjęcia. Szkoda.

P1010872

Naszą wyprawę zakończyliśmy przy wspólnym ognisku. Pieczone kiełbaski i chleb bardzo nam smakowały.

P1010875

Podsumowaniem naszych zajęć był quiz z nagrodami, Pani Kasia była bardzo zadowolona z naszej wiedzy o tym, co zobaczyliśmy na terenie rezerwatu. To była bardzo, bardzo fajna lekcja a jednocześnie super spotkanie z dziką przyrodą.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Wycieczka do Rezerwatu "Bagno Kusowo".
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65