Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Baśnie w IVb

W klasie IV b, pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego, p. Marii Nowik, miała miejsce lekcja, podsumowująca cykl zajęć, omawiających baśnie braci Grimm i H. Ch.Andersena. Uczniowie wybierali jedną, która najbardziej zapadła im w pamięć i jakiegoś względu wydawała się najciekawsza. Następnie pracowali w grupach, tworząc lekturę w pudełku. Musieli wybrać scenkę z baśni i sposób kreatywny i artystycznie inspirujący zamknąć ją w przestrzeni pudełka. Następnie zaprezentować i uzasadnić wybór w postaci krótkiej literackiej prezentacji. Oceniali się nawzajem, starając się o obiektywizm i rzeczowe podejście. 

Wcześniej wykonywali portrety innej baśniowej postaci - pana Ambrożego Kleksa. Postać niezwykłego nauczyciela musiała być wzorowana na literackim pierwowzorze, czyli również służyła powtórce treści, a jednocześnie stała się podstawą do redagowania opisu dyrektora Akademii.

Taka forma podsumowania zajęć przypadła im do gustu. A oto wyniki pracy.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Baśnie w IVb.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65