Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_FOLDER_BASE] Dla folderu obrazów %s określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla! oczekiwana jest względna ścieżka do głównego folderu obrazów systemu Joomla!.

Dzień św. Patryka

DSC 1316W dniu 16 marca 2018r. dziewczęta z klasy 4a wraz z p.Agnieszką Borek obchodziły Dzień św. Patryka - patrona Irlandii. Lekcja ta była elementem programu edukacyjnego "Let's start the celebration! - odkrywamy najważniejsze święta i zwyczaje w Wielkiej Brytanii" realizowanego w tej klasie. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, "każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem". Tradycja nakazuje, aby każdy z tej okazji miał na sobie coś zielonego. 

DSC 1318

Zieleń, a zwłaszcza koniczyna (shamrock), stanowi bowiem symbol Irlandii, jej wspaniałego krajobrazu, ale także emblemat wspomnianego świętego. Dziewczęta wywiązały się z tego znakomicie. Każda z nich miała na sobie coś w tym kolorze.

DSC 1354

Podczas zajęć uczennice miały okazję posłuchac muzyki irlandzkiej, poznać podstawowe zagadnienia związane z kulturą, tradycją oraz historią Republiki Irlandii jak również pogłębić znajomość języka angielskiego w zakresie słownictwa tematycznego związanego z tym dniem.

DSC 1307

Na zakończenie zajęć dziewczęta wykonały obrazek przedstawiający leprechauna, czyli zielonego skrzata, pilnującego garnka pełnego złota, który znajduje się na końcu tęczy. Zabawa była przednia i na pewno powtórzymy ją za rok. 

Agnieszka Borek 

{gallery}patryk2018{/gallery}

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Dzień św. Patryka.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65