Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Patchworkowe wiersze

IMG 20180321 13361195821 marca 2018r., oprócz tego, że jest to pierwszy dzień wiosny, świętujemy również Międzynarodowy Dzień Poezji. Uczniowie klas VIa, VIb, VIIa oraz VIIb, nad którymi opiekę polonistyczną sprawuje p.Maria Nowik także radowali się obcowaniem z liryką. Wcześniej spotkali się już z różnorodnymi metodami tworzenia wierszy, np. bigosem poetyckim czy wierszami z odzysku, więc kolejna nowinka metodyczna podczas lekcji nie była dla nich zaskoczeniem :)

Czytaj więcej...

Muzycy ze Szkoły Muzycznej

DSC 0004W środę, 7 marca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 uczestniczyli w koncercie umuzykalniającym.  Tym razem było to spotkanie z muzyką jazzową. Muzycy ze Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Szczecinku wprowadzili młodych melomanów w tajniki tego nie najłatwiejszego gatunku.

Czytaj więcej...

Zajęcia z Terapii Zastępowania Agresji "ART"

16.03.2018r. po raz trzeci spotkaliśmy się w klasie VIa z paniami Kamilą Bukowską i Anną Robak w ramach zajęć Terapii Zastępowania Agresji "ART". Poprzednio mówiliśmy o złości, agresji oraz o komunikacji.Dziś o słuchaniu. Ciekawe, co będzie dalej....

Królewna Śnieżka - historia nieco inna?

DSC 011123 marca 2018 r. miały miejsce zajęcia otwarte dla uczniów klas IV, przeprowadzone przez starych kolegów z klasy VI a, pod opieką p. Marii Nowik. Szóstaki przygotowały autorskie przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka- historia nieco inna”. Same (no, może przy niewielkiej pomocy nauczycielki …) opracowały scenariusz, dekoracje i potem przystąpiły do prób, co , jak wiadomo wszystkim, którzy pracują z uczniami poza systemem lekcyjnym, wymaga naprawdę wiele hartu ducha! Ale udało się. Młodzi artyści wykazali się uporem i talentem, a reżyser – cierpliwością.

Czytaj więcej...

Dzień św. Patryka

DSC 1316W dniu 16 marca 2018r. dziewczęta z klasy 4a wraz z p.Agnieszką Borek obchodziły Dzień św. Patryka - patrona Irlandii. Lekcja ta była elementem programu edukacyjnego "Let's start the celebration! - odkrywamy najważniejsze święta i zwyczaje w Wielkiej Brytanii" realizowanego w tej klasie. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Zielonej Wyspy, "każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem". Tradycja nakazuje, aby każdy z tej okazji miał na sobie coś zielonego. 

Czytaj więcej...

Żywe zwierzęta egzotyczne

IMG 90587.03.2018r. uczniowie klas piątych i szóstych mieli możliwość udziału w lekcji przyrody połączonej z wystawą zwierząt egzotycznych. Były kameleony, pająki ptaszniki, straszyki, modliszki i wiele innych. Można było poznać wiele ciekawostek, przyjrzeć się zwierzętom z bliska, a niektóre z nich głaskać i brac do ręki.

Czytaj więcej...

Angielski w 4a

IMG 8904Dnia 15.02.2018r. w naszje szkole odbyła sie lekcja otwarta z języka angielskiego dla klasy 4a. Lekcję przeprowadziły nauczycielki uczące w tej klasie: p.Agnieszka Borek oraz p.Dorota Biaduń. Celem zajęć było utrwalenie poznanego materiału gramatycznego oraz leksykalnego w formie scenek symulacyjnych. Dzięki tym zajęciom dzieci w ciekawy sposób powtórzyły i utrwaliły słownictwo związane z pracami wykonywanymi w domu oraz z przygotowaniem jedzenia...

Czytaj więcej...

Lekcja genealogii w Archiwum Państwowym

20171124 112140W piątek 24 listopada 2017r. uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą p.Malwiną Rosą-Pawlik oraz panem H. Mikołajczykiem wybrali się do szczecineckiego Archiwum Państwowego. Była to bardzo ciekawa lekcja genealogii. Dzieci mogły dowiedzieć się jak prawidłowo wykonać drzewo genealogiczne swojej rodziny, gdzie szukać potrzebnych dokumentów, jak przechowywać stare zdjęcia i wiele innych ciekawych rzeczy.

 

Czytaj więcej...

Inscenizacja mitów greckich w 5d

IMG 7780W środę, 11.10.2017r. na lekcji języka polskiego klasa 5d wraz z nauczycielką p.Malwiną Rosą-Pawlik przeniosła się w czasie i przestrzeni. A to za sprawą mitologii greckiej. Uczniowie przygotowali inscenizację 6 mitów: o Demeter i Korze, o Sysyfie, o Prometeuszu, o puszce Pandory, o Posejdonie, o Dedalu i Ikarze.

Czytaj więcej...

Rok szkolny 2017/2018

Ciekawe lekcje przeprowadzone w roku szkolnym 2017/2018

Lapbook - czyli metoda na wszystko

IMG 6081Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach”. Pani Maria Nowik, nauczycielka j. polskiego  wprowadziła tę metodę dydaktyczną na swoich lekcjach w bieżącym roku szkolnym, uznając, że należy wciąż modyfikować warsztat pracy i poszukiwać nowych, twórczych rozwiązań. „ Stwierdzam, że lapbook jest naprawdę dobry na wszystko”- mówi nauczycielka. 

Czytaj więcej...

W pustyni i w puszczy- klasa 5a

IMG 6090W kwietniu w klasie Va miał miejsce cykl lekcji, związanych z pracą nad lekturą „W pustyni i w puszczy”. To tekst z jednej strony wcale niełatwy, ale z drugiej - rozbudza wyobraźnię. A ponieważ klasa twórcza, to i nauczyciel, p. Maria Nowik, szuka nowych rozwiązań. Pracowaliśmy więc trochę metodą projektu, czego efektem były wizyty w biurze podróży a potem w murzyńskiej wiosce, by przekonać się, z jak bardzo odmienną kulturą i obrzędowością spotykali się bohaterowie powieści.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Ciekawe lekcje.
Powered by Joomla 1.7 Templates