Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lapbook - czyli metoda na wszystko

IMG 6081Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach”. Pani Maria Nowik, nauczycielka j. polskiego  wprowadziła tę metodę dydaktyczną na swoich lekcjach w bieżącym roku szkolnym, uznając, że należy wciąż modyfikować warsztat pracy i poszukiwać nowych, twórczych rozwiązań. „ Stwierdzam, że lapbook jest naprawdę dobry na wszystko”- mówi nauczycielka. 

Czytaj więcej...

W pustyni i w puszczy- klasa 5a

IMG 6090W kwietniu w klasie Va miał miejsce cykl lekcji, związanych z pracą nad lekturą „W pustyni i w puszczy”. To tekst z jednej strony wcale niełatwy, ale z drugiej - rozbudza wyobraźnię. A ponieważ klasa twórcza, to i nauczyciel, p. Maria Nowik, szuka nowych rozwiązań. Pracowaliśmy więc trochę metodą projektu, czego efektem były wizyty w biurze podróży a potem w murzyńskiej wiosce, by przekonać się, z jak bardzo odmienną kulturą i obrzędowością spotykali się bohaterowie powieści.

Czytaj więcej...

Lekcja w parku

P3310040Klasa II b z wych. Agnieszką Paszkiel  7 kwietnia 2017r. zamiast zajęć w ławkach szkolnych, spędziła dzień w szczecineckim parku. Spacer połączony z grą w piłkę, ćwiczeniami na sprzęcie sportowym oraz rozwiązywaniem zagadek ekologicznych był kolejnym dniem realizacji innowacji „Żyj zdrowo – czuj się bombowo”. Ruch na świeżym powietrzu sprawił wszystkim dzieciom dużo radości.

Czytaj więcej...

Lekcja polskiego w 5d

IMG 623611 kwietnia 2017r. odbyła się w naszej klasie lekcja, którą przygotowywaliśmy w grupach. Projekt wymagał nie tylko twórczej inwencji, ale też czasu. Nie jest łatwo zebrać w jednym miejscu i o jednym czasie pięcioro uczniów (bo tylu liczył każdy zespół).

 

Czytaj więcej...

Palmy wielkanocne

IMG 20170406 110420Klasa 2f wraz z wychowawczynią Krystyną Guzdaj w okresie przedświątecznym na zajęciach plastycznych uczyli się robić palmy wielkanocne - a oto ich praca twórcza i efekty....

 

 

Czytaj więcej...

Plakaty ekologiczne nt. zdrowego żywienia

IMG 20170328 115427Uczniowie klasy 2f wiedzą juz co to jest prawidłowe odżywianie i pochwalili się znajomością tematu wykonując plakaty nt. zdrowego żywienia. Klasa uczestniczy również w projekcie edukacyjnym pt. "Zdrowo jem". W ramach projektu uczniowie mogą kosztować produkty ekologiczne z Juchowa podczas śniadań  "Eko kanapka".

Czytaj więcej...

Wycieczka do lasu klas IIIb i IIIf

IMAG0083W dniu 6.03.17r. klasy III B i III F wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Jaczewską i p. Malwiną Rosą - Pawlik  wzięły udział w ciekawej lekcji ze środowiska przyrodniczego. W  lesie niedaleko Drzonowa, terenie należącym do Nadleśnictwa Szczecinek, dzieci poznały jak dokarmiana jest leśna zwierzyna w czasie zimy.

Czytaj więcej...

Wizyta w Straży Miejskiej klasy 1b

straz22 listopada 2016r.uczniowie klasy 1b z wychowawczynią Renatą Wyroślak udali się do Straży Miejskiej w Szczecinku. Było to pierwsze z cyklu spotkanie, w ramach programu edukacyjno- profilaktycznego "Bezpieczny i zdrowy pierwszoklasista’’.

 

Czytaj więcej...

Lekcja w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior

logo23 XI 2016 r. uczniowie z klasy 3 a wraz z wychowawczynią Danutą Kozłowską uczestniczyli w ciekawej lekcji przyrody w Pozaszkolnej Placówce Specjalistycznej Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Uczniowie mogli wszystkimi zmysłami chłonąć tajemnice przyrody. Tematem przewodnim był ekosystem leśny.

Czytaj więcej...

Wizyta leśniczego w 2f

IMG 20161012 11310812 października 2016r., w klasie 2 F  miała miejsce wizyta zaproszonego gościa Pana Błażeja Chmielewskiego, pracownika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.  Pan Błażej przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat pracy leśniczego, oraz lasu i jego mieszkańców. Uczniowie zostali zapoznani z ciekawostkami dotyczącymi lasu, np. wycinki drzew.

Czytaj więcej...

Wilki i ich zwyczaje - wykład p. Kazimierza Wekseja

411 października 2016r. nasi uczniowie ze szkolnego koła ekologicznego EKO DZIECIAKI wysłuchali wykładu p. Kazimierza Wekseja, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinku. Było to pierwsze ze spotkań z cyklu „Las bliżej nas”. Tematem wykładu były wilki i ich zwyczaje. Okazuje się bowiem, że rozgościły się one w okolicznych lasach. Jednak informacje zaprezentowane przez p. Wekseja utwierdziły nas w przekonaniu, że nie taki wilk straszny, jak go malują… 

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata 2016

sprzatanie17 września 2016r. nasi uczniowie pod opieką nauczycieli, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na sprzątanie naszej okolicy. Przeprowadzana po raz 23 akcja Sprzątania Świata była jak zwykle świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw - segregacji śmieci, recyklingu, konieczności dbania o naszą planetę. Akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, pogoda wyjątkowo dopisała, a w punktach zbiórki śmieci pojawiły się sterty worków z zebranymi odpadami. 

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2017 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Ciekawe lekcje.
Powered by Joomla 1.7 Templates