Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II Ogólnopolski Konkurs Literacki "Niektórzy lubią poezję"- podsumowanie

poezja15 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku odbyło się uroczyste podsumowanie II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”. To już V edycja konkursu, który w poprzednich latach zachęcał do sięgnięcia po pióro młodych twórców szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Tym razem, już po raz drugi, zaprezentowali swoje wiersze uczniowie z całej Polski.

DSC 0049

Komisja, którą stanowili członkowie Klubu Poetyckiego „OPAL” stanęła przed trudnym wyborem najlepszych, spośród ponad pięciuset wierszy. Przewodnicząca jury p. Krystyna Mazur przyznała, że nie było to łatwe zadanie, tym bardziej, że wiele wierszy zasługiwało na szczególne wyróżnienie. Protokół z posiedzenia jury zawierał aż 38 wyróżnionych wierszy. Zdjęcia z uroczystości znajdują się w Galerii...

DSC 0013

Wręczenie nagród poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na ławeczkach wśród chabrów i maków przysiedli młodzi artyści, którzy zaprosili widzów do lirycznej krainy łagodności. Goście obejrzeli program artystyczny i towarzyszyli wykonawcom, którzy podążali za „zielonym poetą”, „co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną”.

DSC 0021

DSC 0023

DSC 0040

W konkursie przyznano 4 nagrody główne, 16 wyróżnień I stopnia i 13 wyróżnień II stopnia. Oprócz pięknych książek, laureaci głównych nagród otrzymali też tablety ufundowane przez Firmę Kronospan i Telewizję Gawex, głośniki mobilne oraz puchate lisy i niedźwiadki od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Słodkie upominki dla wszystkich ufundowała CSI Słowianka Szczecinek.

DSC 0004

 DSC 0070

Wszyscy wyróżnieni z dumą i uśmiechem na twarzach prezentowali swoje nagrody, a były one godne rangi konkursu.

Duże zasługi mają tu Honorowi Patroni konkursu: Zachodniopomorski Kurator Oświaty - Magdalena Zarębska - Kulesza, Poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska, Poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk i Burmistrz Miasta Szczecinek - Jerzy Hardie - Douglas.

Wsparli nas też:

Fundacja Wisławy Szymborskiej

Firma KRONOSPAN Szczecinek

Rada Rodziców SP 7 Szczecinek

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury

Ośrodek Sportu i Rekreacji Szczecinek

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku

CSI Słowianka Szczecinek

Firma Agraf

Patronat Medialny: Media Gawex Szczecinek, Temat Szczecinecki

DSC 0093

 Organizator konkursu dyr. Maciej Kaźmierski oraz koordynatorki: Alina Tarkowska, Maria Nowik i Katarzyna Merk serdecznie dziękują uczniom, ich opiekunom i sponsorom i już dziś zapraszają do Szczecinka na kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”...

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 II Ogólnopolski Konkurs Literacki "Niektórzy lubią poezję"- podsumowanie.
Powered by Joomla 1.7 Templates