Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niektórzy lubią poezję - uroczyste podsumowanie konkursu

DSC 003211.06.2014r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku odbyło się uroczyste podsumowanie III Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Niektórzy lubią poezję". Podobnie jak w poprzednich latach także tym razem do Szczecinka zajechali młodzi poeci z całego województwa - autorzy nagrodzonych wierszy...

 DSC 0063

Trzeba dodać, że Komisja, którą stanowili członkowie Klubu Poetyckiego "OPAL" mieli nie lada zadanie - trzeba było nagrodzić najlepsze spośród ponad 350 wierszy. Więcej zdjęć w Galerii 2013/2014 - Konkursy..

DSC 0138

Trudne zadanie i trudny wybór - jak stwierdziła pani Krystyna Mazur (przewodnicząca jury), tym bardziej, że poziom konkursu był wysoki. A oto nagrodzeni: (protokół)

DSC 0161

I miejsce

DSC 0157

II  miejsce

DSC 0154

III miejsce

DSC 0151

Wyróżnienie I stopnia

DSC 0145

Wyróżnienie II stopnia

  DSC 0048

Wręczenie nagród poprzedził program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Widzowie obserwowali twórcze dylematy młodego poety, jego westchnienia kierowane ku Muzie i pragnienia wyrażone w wierszu "Ach, tworzyć, tworzyć!".

 DSC 0044

Program poetycko muzyczny składał się z wierszy i piosenek o poezji. Znalazły się tu m. in. wiersze A. Białoszewskiego, L. Staffa, K.I. Gałczyńskiego oraz piosenki G. Turnana "Cichosza", K. Bajora "Artyści i poeci" czy SDM "Zapomniany grajek".

DSC 0080

DSC 0113

Uczniowie SP 7 zaprezentowali się także w utworach instrumentalnych wykonanych pod przewodnictwem p.Andrzeja Andermana. Oprawę muzyczną przygotowała p. Beata Anderman.

 DSC 0146

 Wspaniałym momentem konkursu były uśmiechy i radość malujące się na twarzach młodych twórców.

DSC 0174

DSC 0122

Duże zasługi mają tu Honorowi Patroni konkursu: Poseł na Sejm RP - Wiesław Suchowiejko i Burmistrz Miasta Szczecinek - Jerzy Hardie - Douglas.

Wsparli nas też:

Fundacja-Wislawy-Szymborskiej

DSC 0126

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury SAPiK Szczecinek

 DSC 0123

Ośrodek Sportu i Rekreacji Szczecinek

DSC 0124

Regionalna Dyrekacja Lasów Państwowych w Szczecinku

indeks

CSI Słowianka Szczecinek

DSC 0131

Gabinet Stomatologiczny LUBCZYK DENT Szczecinek

 top

Drukarnia Szczecinek .pl - sklep reklamowy

Rada Rodziców SP 7 Szczecinek

DSC 0128

Patronat Medialny: Media Gawex Szczecinek

DSC 0130

TEMAT SZCZECINECKI

DSC 0034

Każdy z laureatów konkursu oraz opiekunowie młodych twórców otrzymali również tomiki poetyckie zawierające nagrodzone wiersze - to miły upominek i zarazem pamiątka, a dla niektórych być może pierwsza publikacja.

DSC 0031

Organizator konkursu dyr. Maciej Kaźmierski oraz koordynatorki: Alina Tarkowska, Maria Nowik i Katarzyna Merk serdecznie dziękują uczniom, ich opiekunom i sponsorom i już dziś zapraszają do Szczecinka na IV Wojewódzki Konkurs Literacki "Niektórzy lubią poezję"...

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Niektórzy lubią poezję - uroczyste podsumowanie konkursu.
Powered by Joomla 1.7 Templates