Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

II Wojewódzki Konkurs Literacki "Niektórzy lubią poezję"

6 czerwca 2013r. do Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku zjechali młodzi poeci ze szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiegolaureaci II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”. To już II edycja tego konkursu. W ubiegłym roku zgłoszono 198 wierszy, w tym roku było ich 326...

Jury pod przewodnictwem p. Krystyny Mazur  (Klub Poetycki "OPAL") miało nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Oprócz miejsc na podium, przyznano również wyróżnienia I i II stopnia. Protokół z posiedzenia Jury.

Więcej zdjęć w Galerii 2012/2013...

Nagrody specjalne ufundowali też Poseł na Sejm RP Wiesław Suchowiejko,

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 Maciej Kaźmierski – organizator konkursu,

TELEWIZJA GAWEX – patron medialny

oraz redakcja szczecineckiego tygodnika TEMAT.

Konkurs honorowym patronem objęli Poseł na Sejm RP Wiesław Suchowiejko oraz Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie – Douglas.

"...Wiersze Wisławy Szymborskiej mają uniwersalną wymowę i siłę oddziaływania. Wzbudzają zachwyt najtęższych umysłów i bywają nazywane mini traktatami filozoficznymi, a z drugiej strony wciąż trafiają do szerokich rzesz czytelników, nawet tych, którzy rzadko obcują z poezją. Zapewne w tym właśnie tkwi siła i uroda poezji Wisławy Szymborskiej, a może po prostu każdej dobrej poezji..." - pisze p. Michał Rusinek

List do organizatorów i uczestników konkursu wystosował również prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej – Pan Michał Rusinek.

 

W samo południe w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej goście z wielką uwagą obejrzeli program artystyczny.

Na scenie przysiadł poeta, pojawiła się ulotna Muza, zagościli Adam Mickiewicz, Leopold Staff, Edward Stachura, Leonard Cohen i oczywiście – Wisława Szymborska.

To niebywałe, ale wszyscy oni, zgromadzeni tu i teraz, stali się bliscy widzom, a ich rozmowa o poezji słowem, muzyką i obrazem wyrażała to, co w inny sposób wyrazić się nie chce.

Laureaci konkursu, choć często musieli pokonać wiele kilometrów, by dotrzeć do Szczecinka, byli bardzo zadowoleni.

 

Oprócz nagród, każdy z laureatów oraz ich opiekunowie otrzymali piękne tomiki poetyckie wydane dzięki wsparciu CSI „Słowianka”.

Okazuje się, że „niektórzy lubią poezję” i jest ich całkiem sporo.

Z pewnością należą do nich Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie – Douglas oraz dyrektor SAPiK Kamil Klimek – dzięki którym młodzi poeci otrzymali cenne nagrody.

Organizatorzy konkursu – dyr. Maciej Kaźmierski, Alina Tarkowska i Maria Nowik (polonistki w SP7) oraz Katarzyna Merk (nauczycielka informatyki) serdecznie dziękują wszystkim, dzięki którym konkurs mógł się odbyć i już zapraszają młodych twórców do sięgania po pióro, by za rok znaleźli się w gronie laureatów III Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Niektórzy lubią poezję”         

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 II Wojewódzki Konkurs Literacki "Niektórzy lubią poezję".
Powered by Joomla 1.7 Templates