Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto liczby Pi 2016

pi14 marca 2016, w Święto liczby Pi już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole „Święto matematyki”. Tego dnia odbył się min. szkolny konkurs dla klas piątych „Zmagania z matematyką” wzorowany na telewizyjnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu". Każdą klasę piątą reprezentowało dwóch zawodników. W rozwiązywanie zadań włączyli się również kibice, dobrze się przy tym bawiąc. Zwycięzcą konkursu została osoba, która wyeliminowała wszystkich przeciwników. Nagrodzono również ucznia mającego na swoim koncie największą ilość poprawnych odpowiedzi.

 IMG 3025

Wyniki konkursu :

Zwycięzcą w obu kategoriach został uczeń klasy Va Patryk Latkowski.

Wszyscy chętni uczniowie klas IV-VI mogli tego dnia wziąć udział w podchodach matematycznych. Na terenie szkoły czekały na nich poukrywane zadania. Były dwa rodzaje zadań: zadania wydrukowane na karteczkach oraz zadania ukryte pod kodem QR, który należało zeskanować telefonem komórkowym.

IMG 3026

Rozwiązane zadania uczniowie wrzucali do przygotowanej w holu szkoły skrzynki. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie uczeń otrzymał „+” z matematyki. Plusy wymieniane są na oceną bdb.

IMG 3027

Uczniowie rozwiązali w sumie 72 zadania, w tym 46 poprawnie.

Najwięcej poprawnie rozwiązanych zadań:

  • Gabriel Olszewski kl. V c - 9 zadań
  • Julia Gadula kl. V b - 7 zadań
  • Marta Ogrodzińska kl. VI c - 4 zadania
  • Agata Rybak kl. VI c - 4 zadania
  • Ziemowit Stach kl. V d - 4 zadania

IMG 3028

IMG 3030

IMG 3031

Nasze gratulacje!

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Święto liczby Pi 2016.
Powered by Joomla 1.7 Templates