Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Siódemkowe Spotkania z Literaturą

DSC 0006W poniedziałek, 25 maja 2015r. nasza szkoła gościła autorów najpiękniejszych baśni. VIII Siódemkowe Spotkania z Literaturą to już cykliczna impreza promująca twórczość literacką uczniów szkół podstawowych naszego powiatu. W tym roku do POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "MOJA BAŚŃ" zgłoszono niemal 100 prac...

DSC 0007

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, bo jakże trudno ocenić twórczą inwencję i pomysłowość jedenastolatka, który nie tylko tworzy tekst literacki, ale także nadaje mu formę książkową, ilustruje i stara się, aby była naprawdę wyjątkowa. I każda z baśni właśnie taka była.

DSC 0049

Nagrodzono 14 prac. Laureatami konkursu zostali:

Gabrysia Wiśniewska - SP Grzmiąca

Aleksandra Studzińska - SP 4 Szczecinek

Marta Lewandowska - SP 6 Szczecinek

Ziemowit Stach - SP 7 Szczecinek

Patryk Latkowski - SP 7 Szczecinek

DSC 0065

Wyróżniono baśnie:

Oliwi Mórawskiej - SP Drzonowo

Natalii Bakalarz - SP Grzmiąca

Wiktorii Pałgan - SP Piaski

Aleksandry Żukowskiej - SP 6 Szczecinek

Macieja Jabłońskiego - SP STO Szczecinek

Emilki Klemieć - SP Żółtnica

Adama Sawickiego - SP 7 Szczecinek

Oliwii Szyrwiel - SP 7 Szczecinek

Michała Jóźwickiego - SP 7 Szczecinek

DSC 0026

Poniedziałkowe popołudnie w "Siódemce" stało się świętem basni, tym bardziej, że również na scenie pojawili się członkowie koła polonistycznego, którzy zaprosili widzów do krainy baśniowych opowieści. W formie teatru kukiełkowego przypomnieli znane i lubiane baśnie: "Jaś i Małgosia", "Czerwony kapturek", "Śpiąca Królewna", "Kot w butach".


DSC 0077

Organizatorki konkursu - Alina Tarkowska, Maria Nowik i Katarzyna Merk - serdecznie gratulują laueratom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom, którzy z wielką pasją starają się rozbudzać w uczniach zamiłowanie do literatury.

 

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 VIII Siódemkowe Spotkania z Literaturą.
Powered by Joomla 1.7 Templates