Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia 2014

minitab16 maja 2014r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia. Turniej przebiegał na dwóch poziomach. Najpierw wiedzą z tabliczki mnożenia do 100 wykazywali się reprezentanci klas III. Walczyli o mistrzostwo startując w trzech konkurencjach. Wszystkie były bardzo trudne, ponieważ wymagały nie tylko umiejętności matematycznych, ale również sprawności fizycznej. Liczyła się szybkość, celność w rzucie woreczkiem oraz umiejętność podań piłki do partnera w trakcie odpowiedzi na zadanie matematyczne.

 

IMG 4576

Doskonale poradzili sobie także uczniowie klas czwartych. Podczas przerw między poszczególnymi konkurencjami odbył się konkurs dla klas o "słodką nagrodę". Tutaj każda klasa, podzielona na zespoły miała do rozwiązania trzy łamigłówki matematyczne.

IMG 4602

Gościem specjalnym turnieju był pan Andrzej Grabowski - twórca między innymi kart i gier matematycznych, na znajomości których opierały się szkolne mistrzostwa.

IMG 4600

Laeureatmi konkursu w klasach III zostali:

I miejsce –   klasa IIIc

II miejsce -  klasa IIIa

III miejsce – klasa IIId

IV miejsce – klasa IIIb

Zwycięzcy klas IV to:

I miejsce – klasa IVb

II miejsce – klasa IVd

III miejsce – klasa IVa

IV miejsce – klasa IVc

"Słodką nagrodę" w klasach III wywalczyła klasa IIIa, natomiast w czwartych – nie było zwycięzcy ze względu na błędy w rozwiązaniu łamigłówek.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Organizatorki turnieju: Anna Latkowska, Ewa Ludwisiak – Kołacz, Renata Wyroślak

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia 2014.
Powered by Joomla 1.7 Templates