Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa 3c - lekcja 7

Temat: Utrwalamy części mowy.

1. Przeczytaj uważnie tekst.

Franek czyta.

Pani kazała przeczytać do piątku pierwszy rozdział książki. Była już środa, a Franek nawet nie rozpoczął lektury. Nie przepadał za czytaniem, a zdecydowanie wolał telewizję i gry komputerowe.

- Franek!- mama zawołała już po raz drugi. – Bardzo cię proszę, żebyś w tej chwili wyłączył komputer i zaczął czytać książkę! Po kolacji opowiesz mi dokładnie co przeczytałeś.

Chłopiec z westchnieniem wyłączył komputer i otworzył książkę. Nagle rozległ się dzwonek do drzwi. Franek nasłuchiwał z nadzieją. Jeśli przyszła sąsiadka z parteru, to mama zaparzy herbatę, usiądą w kuchni i zajmą się rozmową. To była jednak ciocia Krysia z synkiem.

- Kochana ! – ciocia witała się z mamą. – Muszę pilnie coś załatwić. Czy Piotruś może zostać u was na godzinkę?

- Ależ oczywiście!- powiedziała mama, gdyż nigdy nie odmawiała pomocy.- Piotrusiu idż do pokoju Franka, on się tobą zajmie.

Franek czym prędzej odłożył książkę i sięgnął po pudło z klockami. Pewnie, że zajmie się Piotrkiem! Kuzyn, chociaż ma dopiero pięć lat, nieżle sobie radzi z budowaniem zamków. A książka…..trudno, musi poczekać. Jednak mama była innego zdania.

- Piotrusiu, baw się po cichu, a Franek poczyta ci na głos. Ma ciekawą książkę. Na pewno ci się spodoba!

Piotruś natychmiast usadowił się w fotelu. Tata wieczorami czytał mu bajki i malec to uwielbiał. Gdy Franek czytał, chłopczyk siedział jak zaczarowany i z zachwytem wpatrywał się w kuzyna. Franek zauważył to i zrobiło mu się przyjemnie. Książka nagle wydała mu się ciekawa. .Czas płynął niepostrzeżenie. Chłopcy dostrzegli ciocię Krysię dopiero wtedy, gdy stanęła obok fotela, na którym siedział jej synek.

- Mamusiu! – zawołał Piotruś – Franek czyta tak ładnie jak tata! Jutro znowu tu przyjdę, dobrze?

- Jasne, przyjdż!- Franek zarumienił się z dumy i zerknął, czy mama usłyszała pochwałę. – Poczytam ci, a potem obejrzysz obrazki w książce. Są bardzo interesujące. A jak będziesz większy, to też się nauczysz czytać. I…i będziesz czytać tak dobrze, jak ja!

2. Przepisz temat do zeszytu od j. polskiego, narysuj tabelę z podziałem na 3 pola. W nagłówku zapisz części mowy(czasowniki, rzeczowniki, przymiotniki) Wyszukaj części mowy w tekście i zapisz w tabeli.

3. Rozwiązywanie zadań z treścią

Przeczytaj treść zadania, rozwiązanie zrób w zeszycie.

W szkole przygotowano przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Franek zagra w nim rolę Jasia. Mama przygotowuje dla niego strój. Naszyła na spodnie dwie kwadratowe łaty i chce je obszyć tasiemką. Bok każdej łaty ma 9 cm. Ile centymetrów tasiemki zużyje mama?

W bloku, w którym mieszka Franek, znajdują się 32 mieszkania. Blok ma 4 klatki. W każdej klatce jest tyle samo mieszkań. Ile mieszkań jest w jednej klatce?

Franek cieszy się, ponieważ pani w szkole powiedziała, że w czerwcu zaczną się wakacje. W tym roku potrwają 9 tygodni i 2 dni. Ile to dni?

Pamiętaj ! zawsze zapisujemy obliczenia i odpowiedź

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Klasa 3c - lekcja 7.
Powered by Joomla 1.7 Templates