Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa 2e - lekcja 5

Lekcja 14 Edukacja polonistyczna

Temat: Pamiętnik.

Opis zadania od nauczyciela:  Przeczytaj ponownie notatkę z pamiętnika Magdy (s.8-9) Przeczytaj pytania pod tekstem i porozmawiaj na ich temat z rodzicem.  Wykonaj ćwiczenia 1 i 2 s. 10.

Zapisz pod tematem kolorową kredką co to jest pamiętnik (ćw. S.11). Pod spodem dopisz, że musi posiadać datę wpisu oraz piszemy w 1 osobie ( np. JA byłem, zrobiłem, namalowałem…)

Wykonaj ćwiczenie 3 s.11 oraz drugą część ćwiczenia  4 s. 13 (Uzupełnij kartkę pamiętnika…)

Lekcja 15 Edukacja plastyczna

Temat: Wykonujemy pamiętnik.

Opis zadania od nauczyciela:  Celem zajęć jest wykonanie własnego pamiętnika. Przygotuj czysty zeszyt, notes lub blok. Jeśli nie masz żadnej z tych rzeczy w domu możesz ładnie spiąć lub skleić  kilka ładniejszych kartek ( coś co będzie ci służyło jako pamiętnik). Na pierwszej kartce wykonaj stronę tytułową (podobnie robimy zawsze w lekturniku) napisz „Pamiętnik Zosi Kowalskiej” (oczywiście każdy tytułuje własny pamiętnik)  ozdób ładnie, możesz wykonać jakąś ilustrację, narysować coś co lubisz lub siebie. Jeśli nasz taką możliwość możesz też ozdobić okładkę: wykleić, okleić, pomalować (pamiętaj żeby skorzystać z tego co masz w domu!). Przygotowany pamiętnik będzie ci towarzyszył przez najbliższe tygodnie, postaraj się więc, aby był wykonany najlepiej jak potrafisz. Będziesz w nim zapisywać swoje wspomnienia, myśli… ale o tym później J Twórczej pracy !!!

ZADANIE PODLEGA OCENIE – ODEŚLIJ – czekam do poniedziałku J

Lekcja 16 Edukacja matematyczna

Temat: Obliczenia zegarowe.

Opis zadania od nauczyciela:  Poćwicz odczytywanie godzin na zegarze, wykorzystaj zegar, który zrobiłeś wczoraj. Następnie wykonaj ćwiczenia ze s. 10 oraz ćw. 2 i 3 s.43 (Liczę – zeszyt zadań matematycznych)

Możesz jeszcze zagrać w grę  http://grydladzieci.edu.pl/zamyslone_wzgorze/lamiglowki/ustaw_zegar.html

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Klasa 2e - lekcja 5.
Powered by Joomla 1.7 Templates