Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa 2e - lekcja 4

Lekcja 12 Edukacja Techniczna

Temat: Robimy zegar.

Opis zadania od nauczyciela:  Do wykonania zegara będą potrzebne: klej, nożyczki, mazaki lub kredki, papierowy talerzyk lub koło z tekturki, czy sztywniejszej kartki, dwa sztywniejsze paseczki na wskazówki (jeden dłuższy, drugi krótszy), pineska, szpileczka lub cokolwiek co przymocuje wskazówki; korek lub kulka z plasteliny do umocowania wskazówek. Możecie zamiennie wykorzystać wszystko to, co macie w domu! Każdą pracę wykonujemy z materiałów dostępnych w domu!

Cel: wykonanie zegara z ruchomymi wskazówkami. Pamiętaj, że zegar ma ci służyć, musi więc być: czytelny, funkcjonalny i miły dla oka :)))

Przesyłam kilka inspiracji, zapewne będą bardziej czytelne, niż moja instrukcja.

Zegar podlega ocenie. Czekam na Wasze zdjęcia. 

Lekcja 13  Edukacja matematyczna

Temat: Obliczenia zegarowe.

Opis zadania od nauczyciela:  Zapisujemy temat z zeszycie z dzisiejszą datą.

1. Gra - Poćwicz ustawianie i odczytywanie godzin na zegarze. Wykorzystaj do tego zrobiony wcześniej zegar. Zaproś do zabawy drugą osobę. Ustaw dla niej zegar (godzina z minutami) i zapytaj, jaką godzinę widzi. Za każdym razem sprawdź, czy odpowiada poprawnie:) Wykonaj tak 4 przykłady, następnie zamieńcie się rolami (ty będziesz odczytywać godziny). Możecie umówić się na przyznawanie punktów, jednak pamiętaj, że musicie to ustali zanim zaczniecie zabawę! Powodzenia, miłej gry!

2. Zaznacz podane godziny na zegarach. Zegary można wydrukować, ładnie dociąć i wkleić do zeszytu lub jeśli nie masz drukarki narysować z zeszycie (możesz poprosić o pomoc w narysowaniu rodzica).

a) 10:45 b)17:05 c) 12:30        d)16:25        e) 21:50      f) 14:10

zad4

3. Ćw.1 s. 43 (Liczę-zeszyt zadań matematycznych).

Lekcja 14 Edukacja polonistyczna

Temat: Kształtowanie umiejętności płynnego czytania.

Opis zadania od nauczyciela:  Otwórz podręcznik s. 8-9. Naucz się płynnie czytać „Z pamiętnika Magdy. Wszystko dla ojczyzny”. Pamiętaj o znakach interpunkcyjnych! Gdy będziesz już gotowy, przeczytaj pozostałym domownikom.

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Klasa 2e - lekcja 4.
Powered by Joomla 1.7 Templates