Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Język angielski 2e - lekcja 2

Lesson 2 - English 

Good morning children! Witam również rodziców -  Hello everyone!

Witajcie na trochę innej lekcji języka angielskiego. Oprócz książek przyda Wam się do zajęć komputer lub inne urządzenie ponieważ dziś będziemy “czytać” książeczkę pt. “Giraffes can’t dance” - “Żyrafy nie potrafią tańczyć” Ok? Let’s start the lesson!!!

https://watch.vooks.com/videos/giraffes-can-t-dance

Do rodziców - jest to link do krótkiej bajki ok 7 minut. “Żyrafy nie potrafią tańczyć”. (Być może trzeba przewinąć do początku). Dzieci nie mają rozumieć każdego słowa - tylko ogólne przesłanie. Po obejrzeniu filmu proszę spytać - o czym była ta bajeczka? Niech odpowiedzą swoimi słowami, tak jak im przychodzi do głowy.

Streszczenie dla rodziców - można je przeczytać dziecku (po obejrzeniu):

Bohaterem książki (bo to jest książka) jest żyrafa o imieniu Gerald. Gerald chciał wziąć udział w konkursie tanecznym jak inne zwierzęta. Niestety wyglądał inaczej -  miał długą szyję i koślawe nóżki (crooked) nie potrafił zatańczyć. Kiedy zwierzęta z dżungli go wyśmiały, a on sam bardzo się smucił - przyjazny świerszcz (cricket czytamy przez k) udzielił mu mądrej rady. Zachęcił go by by znalazł odpowiednią dla niego muzykę. Na koniec Gerald powiedział - “Wszyscy potrafimy tańczyć kiedy znajdziemy muzykę którą uwielbiamy.”

A wy?  Co potraficie robić? Narysujcie mi proszę co potraficie robić.

Kartka z bloku, technika dowolna (co tam macie do dyspozycji w domu). Można kilka rzeczy jak ktoś ma ochotę. Na górze ilustracji piszemy:

I can….. np I can swim (potrafię pływać) albo I can ride a bike (potrafię jeździć na rowerze) I can dance (potrafię tańczyć)

słówka są w podręczniku str. 36/37 lub w ćwiczeniach słowniczek str 80 (na górze).

Termin pracy 31 marzec - prace przynosimy po powrocie do szkoły lub (żeby nie robić zaległości) robimy zdjęcie i wysyłamy mailem do mnie. (Mail roześlę do państwa przez librus bo nie chce go publikować na stronie.)

Thank you and see you soon! Dziękuję i do zobaczenia wkrótce

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Język angielski 2e - lekcja 2.
Powered by Joomla 1.7 Templates